Ana Sayfa / Altcoinler / Merkeziyetsiz finansı anlamak
DeFi Token Serum (SRM) 12 Saatte Değerini 15'e Katladı
DeFi Token Serum (SRM) 12 Saatte Değerini 15'e Katladı

Merkeziyetsiz finansı anlamak

Advertisements

Merkeziyetsiz finansı anlamak

Merkezi olmayan finansmanın kripto sahiplerine pasif gelir elde etmeleri için sayısız fırsat sağladığı artık bir haber değil. Bu bilinen bir gerçek olsa da, tüm hikayeyi anlatmadığına inanıyorum.

DeFi’nin anlatısı, kripto yatırımcılarının ilgisini başarılı bir şekilde çekmiş olsa da , kripto pazarının yeni “poster çocuğu” olarak DeFi’nin astronomik yükselişinden sorumlu olan büyüyen protokol ordusunun işleyişini özetleyen yeterli eğitim materyali yok .

Bazıları, bu gelişmekte olan sektörün hızlı tempolu doğasının gelir getirici fırsatları tespit etmeyi ve takip etmeyi neredeyse imkansız hale getirdiğini iddia ediyor. Tersine, diğerleri DeFi ile ilişkili karmaşık kavramları suçlar.

Geçenlerde Binance’in Trust Wallet’ın kurucusu Viktor Radchenko ile konuşma fırsatım oldu ve bu alandaki bazı kalite protokollerinin inceliklerini keşfederken, DeFi’nin benzersiz kar yaratma yetenekleri sunduğunu kabul etti. Radchenko’ya göre, pasif gelir yaratma potansiyeline sahip protokollerin piyasa dinamiklerini belirlemenin en basit yolu, DeFi Pulse üzerindeki ölçümleri takip etmektir.

DeFi’nin manzara evriminin ve değişikliklerinin bir sonucu olarak, teknolojinin geleneksel finansal hizmetleri değiştirdiği hızı ölçmenin tek bir yolu yoktur. Bununla birlikte, şu anda DeFi için optimize edilmiş en kazançlı sektörler, merkezi olmayan borsalar, borç verme ve borçlanma, türevler ve varlıklardır.

Merkezi olmayan borsa kategorisine giren Uniswap

Çeşitli kripto çiftleri için likidite havuzları sağlayarak nispeten ucuz, esnek alım satımlara olanak tanır. Protokol tamamen merkezi olmadığı için, kullanıcılara likidite sağlama sorumluluğu da verilmiştir. Buna karşılık, bu tür likidite havuzlarından üretilen işlem ücretlerinden otomatik olarak pay alırlar. Radchenko’nun açıkladığı gibi:

“Öyleyse, bu fonları yatırdıktan sonra olan şey, LP jetonları alacağınızdır, bu da havuzdan bir pay almanıza olanak tanır ve bu, ne kadar işlem yapıldığına bağlı olarak tüm ödülleri bu şekilde alırsınız.”

Uniswap gibi, MakerDAO, Kava, Curve, Aave ve Compound gibi kredi sektörünü hedefleyen protokoller, kullanıcıların ödül kazanmasını sağlayan benzersiz modeller geliştirmiştir. Bu platformların temel ilkesi, borçluların dijital varlıkları teminat altına almalarına ve geleneksel kredi hizmetleri ve bankalardan elde edilen getirilere kıyasla diğer kripto para birimlerinden daha iyi oranlarda kredi almalarına izin vermektir.

Merkezi olmayan türev sistemleri, gerçek kelime finansal varlıkların değerini temsil edebilen sanal varlıklar oluşturur. Buradaki amaç, kripto sahiplerini çok çeşitli pazarlara maruz bırakmaktır. Yakın gelecekte Tesla’yı merkezi olmayan türev protokolleri üzerinden takas etmenin ne kadar makul olduğu sorulduğunda, Radchenko bunun daha sonra değil daha erken olacağına inandığını söyledi. Belirtti:

“Evet yapabilirsin. Belki gelecekte. Hisse senetlerini veya Tesla’nın eksiklerini takas edemeyecek olsanız bile, bunu gerçekleştirmeye gerçekten çok yaklaştığımızı düşünüyorum. Ancak Tesla hisselerinin fiyatı hakkında spekülasyon yapabileceksiniz. “

Son olarak, Yearn.finance, katılımcıların kazançlarını artırdığı için DeFi ortamına bir başka iyi katkıdır. Birden fazla rekolte çiftçiliği veya diğer gelir getirici fırsatlarla uğraşmak için çok sayıda süreçten geçmek yerine, daha az külfetli Yearn.finance protokolü ile kazançlarınızı optimize edebilirsiniz.

Hakkında Onur

Farklı Makaleler

Etherum Kısa Sürede 0 Artış Gösterdi

Bu döngü tekrar ederse Ethereum (ETH) fiyatı 800 dolara çıkabilir

Advertisements Bu döngü tekrar ederse Ethereum (ETH) fiyatı 800 dolara çıkabilir Piyasalar büyük döngüler üzerinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.