Binance %20 İndirim
MetaMask Kullanıcıları Bu Sahte E-Postalara Karşı Dikkat!
MetaMask Kullanıcıları Bu Sahte E-Postalara Karşı Dikkat!

MetaMask Kullanıcıları Bu Sahte E-Postalara Karşı Dikkat!

Popüler bir merkeziyetsiz kripto para borsası olan MetaMask kullanıcılarını hedef alan yeni bir sahte e-posta gönderimi başlamış durumda. Kullanıcılara bazı bilgileri doldurmalarını söyleyen bu e-posta üzerinde orijinal MetaMask mesajına benzer bir tasarım bulunuyor. Bu yüzden de özellikle sektörde yeni olan kullanıcılar dolandırıcılara varlıklarını kaptırabiliyorlar. Peki bu sahte mesajlara kanmamak için nasıl önlemler alınabilir? İşte detaylar..

Hiçbir Uygulama Sizden Bilgilerinizi İstemez!

İlk olarak hiçbir borsa veya uygulamanın sizden kayıt esnası haricinde bir bilgi istemeyeceğini belirtmek gerek. Hesap onay seviyesi yükseltme gibi işlemler dışında bu tarz mesajlar tamamen dolandırıcılık amaçlıdır. Tıpkı MetaMask kullanıcılarını hedefleyen bu e-postada olduğu gibi bilgileriniz sahte bir internet  adresi üzerinden korsanlarla paylaşılıyor olabilir. Bu gibi ihtimallere karşın her zaman için orijinal uygulama üzerinden veya internet adresi üzerinden işlem yapmalısınız.

Sahte Mesajlara Dikkat!

MetaMask resmi destek hesabı üzerinden de paylaşılan gönderide dolandırıcılık girişimine dair detaylar yer alıyor. Mesaja göre son zamanlarda kullanıcıların KYC onayı yapmalarını isteyen e-posta sayısında ciddi bir artış mevcut. Buna ek olarak bazı müşterilerin bu tuzağa düştükleri de biliniyor. Özellikle de varlıkların askıya alınabileceği tehdidi acemi yatırımcıları korkutabilmekte. Ancak bu gibi durumlarda MetaMask resmi kanalları aracılığıyla kendilerine ulaşmayı ve bilgi almayı denemelisiniz.

Günün En Çok Kazandıran NFT Token Projeleri (22 Kasım)

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Genesis Nedeniyle Sektörde Oluşan Korku Hafifliyor

Cathie Wood’un Ark Invest’i GBTC hisseleri satın alarak kripto piyasasına olan güveni geri kazandırırken, Grayscale …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.