Ana Sayfa / Haberler / Miami Uluslararası Havalimanı’na Bitcoin ATM’si Yerleştirildi
miami uluslararası havalimanına bitcoin atmsi yerleştirildi
miami uluslararası havalimanına bitcoin atmsi yerleştirildi

Miami Uluslararası Havalimanı’na Bitcoin ATM’si Yerleştirildi

Advertisements

Bitcoin ATM şirketi Bitstop, yakın zamanda yayınlamış olduğu haberde Miami Uluslararası Havalimanı’na Bitcoin ATM’si yerleştirildiğini açıkladı. ATM’nin konum olarak ise havalimanının 16 numaralı kapısının G terminel salonunda bulunduğu duyuruldu. Bu sayede havalimanına bilet almak için gelen müşteriler bu ATM noktası sayesinde kolaylıkla bitcoin alabilecek veya satabilecekler. Ayrıca daha fazla güvenlik amacıyla müşterilerin tercih ettiği Bitcoin ATM noktalarının sayısı bu noktadaki ATM’nin kullanım oranına göre daha da artabilir. Her yıl çok daha fazla ATM noktasıyla müşterilerine hizmet götüren Bitstop, bu stratejik konum ile iyi bir iş başarmış oldu.

Miami Uluslararası Havalimanı, aynı zamanda ABD ve Latin Amerika arasındaki en büyük kapı ve ABD’deki en büyük aktarma merkezlerinden biri” olma özelliklerini taşıyor. Bu sayede her gün bu ATM noktası üzerinden yüzlerce işlem yapacağı tahmin edilmekte.

Bitcoin Yolcular İçin Avantajlı

ATM şirketi olan Bitstop kurucu ortağı Doug Carrillo, yapmış olduğu açıklamada Bitcoin’in yolcular için nakit paraya göre çok daha fazla avantajlı olduğunu belirtti ve ekledi:

“Gittikçe daha fazla yolcu, uyumluluk ve güvenlik sebebiyle nakit yerine Bitcoin ile seyahat etmeyi tercih ediyor. Miami Uluslararası Havalimanı dolar karşılığında Bitcoin almak ve satmak için mükemmel bir yer.”

Bitstop tarafından konulan 130. ATM olma özelliğini taşıyan bu nokta şirketin ilerleyen yıllardaki hedefi için de önemli bir belirti olarak görünüyor. Ayrıca, şirketten yapılan açıklamaya göre 2020 yılının sonuna kadar dünya genelindeki Bitcoin ATM noktası sayısının 500’ün üzerine çıkarılması da hedeflenenler arasında. Şu anda ise dünya genelinde toplamda 5.756 Bitcoin ATM noktası olduğu ve her geçen gün artmaya devam ettiği biliniyor.

Kurumların Kripto Paralara Olan İlgisi Arttı

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Çin’in Ulusal Blockchain Projesine Polkadot Desteği Ekleniyor

Advertisements Çin’in Ulusal Blockchain Projesine Polkadot Desteği Ekleniyor. Çin hükümeti tarafından desteklenen blok zinciri girişimi, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.