Ana Sayfa / Bitcoin / Microsoft Beyin Gücüyle Bitcoin Madenciliği Hedefliyor
Microsoft Beyin Gücüyle Bitcoin Madenciliği Hedefliyor

Microsoft Beyin Gücüyle Bitcoin Madenciliği Hedefliyor

Dünya’nın en zengin şirketlerinden birisi olan Microsoft, yeni patent başvurusuyla şaşırttı. Açıklananlara göre beyin gücüyle Bitcoin madenciliği yapılmasına olanak sağlayacak büyük bir yenilik bizleri bekliyor olabilir.

Günümüzde Bitcoin madenciliği yapabilmek için insanların pahalı ve elektrik gideri olan cihazlara ihtiyaçları bulunuyor. Ancak Microsoft’un ortaya attığı bu fikir ile birlikte büyük bir yenilik görülmesi mümkün. Henüz tamamen fikir ve geliştirme aşamasında olsa da düşüncesinin bile birçok insanı heyecanlandırmaya yettiği şüphesiz.

“Vücut hareketliliği verileriyle kripto para sistemi” adı verilen bu patent büyük bir yeniliğin öncüsü de olabilir. Microsoft’un geliştirmeye başladığı bu sistem sayesinde insanlar artık beyin güçleri ile Bitcoin madenciliği yapma fırsatı bulabilirler. Yapılan patent başvurusuna göre insanların yapması gereken bazı görevler bulunmakta. Bu görevlerden hareketlilik verileri elde edilecek. Microsoft tarafından yapılan patent başvurusundaki açıklama ise şu şekilde oldu:

“İnsanlara bir reklam izlemek veya İnternet’teki belli başlı bir hizmeti kullanmak gibi belli başlı görevler verilebilir, bu sırada insanların beyin dalgaları veya vücut ısıları madencilik sürecinde kullanılabilir. Geleneksel kripto para sistemlerinde madencilik yapabilmek için çok karmaşıkişlemler yapmak gerekiyor. Fakat insanların bazı problemleri bilinçdışında çözmelerini sağlamakböylece insanların vücut hareketliliklerini proof-of-work olarak kullanmak mümkün olabilir.“

Microsoft’un büyük bir çığır açabileceği bu yeni icat hayata geçirilirse birçok farklı projenin de öncüsü olabilir. Patenti almak için başvuru hazırlığında olan firmanın çalışmalara büyük bir ödenek ayıracağı da kaydedildi. Buna göre ilerleyen yıllarda beyin gücüyle Bitcoin madenciliği yapıldığına şahit olabiliriz. Bu proje her ne kadar fikir aşamasında olsa da Microsoft’un ne denli imkanlara sahip olduğunu söylememize gerek yok sanırım.

Venezuela Devlet Başkanı Kripto Parayla Uyuşturucu Ticaretiyle Suçlanıyor

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

100 Milyon Dolarlık Bitcoin Hareketlenmesi Heyecan Uyandırdı

100 Milyon Dolarlık Bitcoin Hareketi Heyecan Uyandırdı

Gece saatlerinde gerçekleşen ve 10.660 Bitcoin’i içeren transfer kripto para dünyasında heyecan uyandırdı. Whale Alert …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.