Ana Sayfa / Bitcoin / Microsoft, Bitcoin Ödeme Yöntemini Kaldırdı
bitcoin microsoft

Microsoft, Bitcoin Ödeme Yöntemini Kaldırdı

Teknoloji devi Microsoft, 2014’te Bitcoin ile ödeme yapılabilmesine izin vermişti. Ancak şirketten son gelen habere göre Bitcoin ödeme yöntemi kaldırıldı. Kararın sebebiyse, Bitcoin değerinin ani çıkış ve inişleri olarak gösterildi.

2018’e kötü başlayan Bitcoin’e bir darbede Microsoft’tan geldi. Microsoft, Bitcoin’i ilk destekleyen uluslararası şirketlerden biriydi. Şirketin eski CEO’su Bill Gates kripto para birimlerini desteklediğini açıklamıştı.

Microsoft müşterileri için hala hesaplarına Bitcoin ekleme seçeneği aktif. Microsoft hesaplarında oyunlar, filmler ve uygulamalar satın alınabilir. Ancak Microsoft mağazalarında Bitcoin kullanımı kapatıldı.

Steam’da İptal Etmişti

Geçtiğimiz aylarda online oyun satış platforumu Steam’da Bitcoin’i ödeme yöntemi seçeneklerinden kaldırmış ve bundan sonra Bitcoin veya başka bir kripto para birimini ödeme yöntemleri olarak kabul etmeyeceklerini açıklamıştı. Her iki şirketinde Bitcoin’e desteklerini sonlandırmanın sebebi olarak, fiyatının sabit kalmaması, sürekli değişkenlik göstermesini gösterdi. Aynı zamanda Bitcoin Blockchain’de uzun gecikmeler yaşanması ve yüksek komisyonların alınması kripto para için sorun teşkil ediyor.

Bitcoin geliştiricilerinin kısa sürede mevcut sorunlara çözüm bulmaması halinde şirketlerin bir bir desteğini çekme tehlikesi bekliyor. 2017’nin son dönemlerinde değerine değer katan Bitcoin 17 bin dolar seviyesini görmüştü. Ancak 2018 yılına kötü bir giriş yapan kripto paranın şu anki değeri; 14.500 dolar seviyesinde.

Bitcoin, 2017 yılının sonlarına doğru ABD borsalarında işlem görmeye başlamıştı. Bitcoin’in Wall street’te işlem görmesinden sonra muazzam derecede değer kazanmıştı. Geleceğin parası olarak görülen Bitcoin’i 2018 yılında neler bekliyor hep birlikte göreceğiz.

[ccpw id=”86″]

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

Acil Durum: Bitcoin Çöküşü Borsalarla Birlikte Tetiklenebilir!

Acil Durum: Bitcoin’in Çöküşü Borsalarla Birlikte Tetiklenebilir!

Acil durum etiketiyle paylaşılan habere göre Bitcoin’in çöküşü borsalarla birlikte tetiklenebilir. Ulusal Alerji ve Bulaşıcı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.