Ana Sayfa / Bitcoin / MicroStrategy çalışanları artık Bitcoin ile maaş alacak!
Binance %20 İndirim

MicroStrategy çalışanları artık Bitcoin ile maaş alacak!

MicroStrategy çalışanları artık Bitcoin ile maaş alacak!

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunulan belgeye göre, MicroStrategy, aktif bir şekilde çalışmayan yöneticiler için tazminat düzenlemelerini değiştirdi. Artık yönetim kurulundaki üyeler, Bitcoin (BTC) ile ödeme alacak.

 

11 Nisan 2021’de MicroStrategy Incorporated’ın Yönetim Kurulu, çalışan olmayan yöneticiler için ücret düzenlemelerini değiştirdi. İleride, çalışan olmayan yöneticiler, Şirketin Yönetim Kurulu’ndaki hizmetlerinin tüm ücretlerini nakit yerine Bitcoin olarak alacaklar. Kurul hizmeti için bir tazminat biçimi olarak Bitcoin’i onaylarken Kurul, sağlam ve halka açık bir kaynak mimarisiyle desteklenen; egemen bir para politikasına bağlı olmayan bir değer deposu olarak hizmet verebilme yeteneği nedeniyle Bitcoin’e olan bağlılığını gösterdi.”Ücretler, Bitcoin’e dönüştürülmeden ve bir yöneticinin dijital cüzdanına yatırılmadan önce USD cinsinden ifade edilecektir.Bu hamle ile şirket, Bitcoin’deki yükseliş duruşunu sağlamlaştırıyor ve birincil kripto para birimine ve onu destekleyen teknolojiye olan güçlü inancını vurguluyor.Ayrıca şirketin neredeyse 100.000 Bitcoin’i bulunuyor.

Hakkında Halil

Farklı Makaleler

Bitcoin 45.000 Doların Altına Geriledi! Peki Sırada Ne Var?

Bitcoin 45.000 Doların Altına Geriledi! Peki Sırada Ne Var?

Bir süredir yatırımcısının özlediği performansı yaşatan Bitcoin şu anda tekrardan 45.000 doların altına gerilemiş durumda. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.