Ana Sayfa / Bitcoin / Milyarder İsim Chamath Palihapitiya Bitcoin Hakkında Tavsiyeler Verdi
Binance %20 İndirim
Milyarder İsim Bitcoin Hakkında Tavsiyeler Verdi
Milyarder İsim Bitcoin Hakkında Tavsiyeler Verdi Chamath Palihapitiya

Milyarder İsim Chamath Palihapitiya Bitcoin Hakkında Tavsiyeler Verdi

Virgin Galactic Başkanı ve Social Capital CEO’su olan milyarder isim Chamath Palihapitiya, Bitcoin hakkında tavsiyeler verdi. Kripto paraların büyük bir dikkatle incelenmesi gerektiğini belirten Palihapitiya, kötü finansal kararlar veren ülkelerde bir tür afet sigortası olduğunu ekledi.

Unchained Podcast yayınına 23 Haziran tarihinde katılan Palihapitiya, yatırımcıların kendilerini sigortalamak için Bitcoin’i incelemeleri gerektiğini belirtiyor. Son zamanlarda çıkan en önemli finansal ve teknolojik gelişmelerden birinin Bitcoin ve kripto paralar olduğu da sohbette konuşulanlar arasına girmeyi başardı. Milyarder iş adamı kripto paralara ne kadar güvense de çok artış yaşanması için dünya genelinde finansal sistemin cidden kötü bir yola girmesi gerektiğini belirtiyor. Bu yüzden de Bitcoin’de yapılan yüksek tahminlerin gerçekleşmesi için öncelikle finans sisteminin bozulması gerektiği düşünülmekte. Ünlü iş adamının konu hakkındaki bir yorumu ise şu şekilde oldu:

“Bitcoin’in tamamen finansal kontrolü ele almasının, dünyayı felakete sürükleyecek yıkıcı etkisi olur. Finansal riskten korunmak adına zamanında Bitcoin almamış birçok insan olacaktır. İçlerinde önemsediğimiz birçok insan yer alacak. Onlara etkisi çok kötü olabilir. Böyle bir şeyin olmasını istemeyiz.”

80 Dolarla Milyarder Olmak!

Bitcoin’in ilk çıktığı zamanlar olan 2010 yılında sadece 80 dolar karşılığında 1 milyon adet BTC satın alan Palihapitiya, 2017’nin Aralık ayında milyar doları aşan servete sahipti. Şu anda da birçok şirketin sahibi konumunda olan ünlü iş adamı yatırımını işaret ederek, “Az miktarda sigorta sizi kurtarabilir. Bu yüzden, portföyünüzün yüzde 1’ini Bitcoin’e ayırmalısınız” vurgusunu yaptı.

Yazının kaleme alındığı sıralarda 1 Bitcoin’in değeri 9.140 dolar civarından işlem görmekte. Son bir hafta içerisinde ciddi bir düşüş yaşayan kripto para lideri önemli bir atılım için güç topluyor gibi. Ancak bazı analistlere göre bu durgunluğun sebebi sadece hacmin düşük olması ve insanların kriptoya olan inancını yitirmesi. Bitcoin birden fazla nedenden etkilenebildiği için tutarlı bir tahmin yapmak zor gibi görünüyor. Özellikle de yüksek dalgalanmaların yaşandığı şu günlerde kripto paralara yatırım yaparken biraz daha dikkatli olunması yararınıza olacaktır.

Çin Kendi Kripto Parası CBDC İçin Testlere Başladığını Duyurdu

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Mark Mobius

Milyarder Yatırımcı, Bitcoin’in Neden Henüz Dibe Ulaşmadığını Açıkladı

Bitcoin (BTC), fiyatlarındaki son düşüşle küresel yatırımcıların dikkatini çekti. Bazı büyük yatırımcılar, BTC yeni bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.