Ana Sayfa / Haberler / Milyarder Yatırımcı, Bitcoin’in Neden Henüz Dibe Ulaşmadığını Açıkladı
Binance %20 İndirim
Mark Mobius

Milyarder Yatırımcı, Bitcoin’in Neden Henüz Dibe Ulaşmadığını Açıkladı

Bitcoin (BTC), fiyatlarındaki son düşüşle küresel yatırımcıların dikkatini çekti. Bazı büyük yatırımcılar, BTC yeni bir dibe ulaştığında yatırım yapmak için nakit parayla kenarda bekliyor olabilirler.

Ama gerçek şu ki kimse dibin ne zaman geleceğini tam olarak bilmiyor. Milyarder yatırımcı Mark Mobius da bu konuyla ilgili bir tahminde bulundu ve Bitcoin’in dibinin henüz gelmediğini açıkladı. Bloomberg için yaptığı son röportajda Mobius şunları söyledi:

Bitcoin yatırımcıları “hala düşüşlerden bahsediyorlar, bu da bir iyimserlik duygusu olduğu anlamına geliyor. Bu aynı zamanda henüz ayı piyasasının dibine ulaşmadığımız anlamına geliyor.

Bitcoin her zaman ABD hisse senedi endeksleriyle, özellikle Nasdaq 100 ile bağıntılı olmuştur. Bununla birlikte, Bitcoin ve daha geniş kripto piyasası, Mayıs ayının başından bu yana ABD hisse senetlerinden daha hızlı düşüş yaşadı. İlginç bir şekilde Mobius, Bitcoin’in borsanın ne zaman düştüğünün önemli bir göstergesi olduğunu söyledi ve hisse senedi yatırımcılarının dikkatlerini kripto para birimlerine odaklamalarını istedi. Ayrıca şunları ekledi:

“Kripto para birimleri yatırımcı duyarlılığının bir ölçüsüdür. Bitcoin düştü, Dow Jones ertesi gün düştü.” Alacağın formül bu. Bu, Bitcoin’in ana gösterge olduğunu gösterir. “

Perakende ve kurumsal oyuncular “havluyu ringe attığında” ve kayıplar nedeniyle daha fazla yatırım yapmayı bıraktığında, piyasanın dibe vurma zamanının geldiğini de sözlerine ekledi.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

ebay knownorigin nft pazaryeri

EBay, NFT Pazaryeri KnownOrigin’i Satın Aldı

E-ticaret devi eBay (EBAY), Çarşamba günkü basın açıklamasına göre, İngiltere merkezli KnownOrigin’i satın alarak NFT …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.