Ana Sayfa / Haberler / Minecraft, Polygon Ağı İle Web3’e Geçiş Yapmaya Hazırlanıyor
Binance %20 İndirim

Minecraft, Polygon Ağı İle Web3’e Geçiş Yapmaya Hazırlanıyor

Teknoloji devi Microsoft’a ait olan popüler bilgisayar oyunu Minecraft, Polygon ağı ile birlikte Web3 alanına geçiş yapmaya hazırlanıyor. Ağda kurulan NFT Worlds ile bu teknolojiye geçiş yapacak olan Minecraft, şimdiden kripto dünyasını heyecanlandırmış durumda.

Minecraft, Web3’e Geliyor

Minecraft oyunu dünya genelinde milyonlarca oyuncu tarafından aktif olarak oynanıyor. Şimdi de Polygon ağı üzerinde çalışan NFT Worlds teknolojisinin oyun sunucusuna entegre edilmesi bekleniyor.

NFT Worlds token projesi olan $WRLD adlı ERC-20 token kullanılarak Minecraft ürünlerinin satın alınabileceği bir çevrimiçi mağaza hazırlanıyor. Bu mağaza üzerinden Web3 alanına geçiş yapacak olan oyunun bu sayede yeni teknolojilerle uyum içerisinde çalışması hedeflenmekte.

2021 yılında aylık 141 milyonu aşan bir aktif oyuncu kitlesine sahip olan Minecraft dünyanın en çok oynanana oyunlarından biri konumunda. Hemen hemen her platform üzerinden oynanabilen oyun 2014 yılında 2,5 milyar dolara Microsoft tarafından satın alınmıştı. Yapılan bu hamleyle birlikte oyunun geliştirme süreci hızlanırken oyuncu sayısı da hızlı bir şekilde artmaya devam etti. Buna ek olarak oyunun eskimemesi adına sürekli olarak güncel teknolojilere ayak uydurması için çalışılıyor. Web3 alanına hızlı bir giriş yapan Microsoft’un bu konuda hiç de frene basacağı düşünülmüyor.

Kripto Paralarda 24 Saatte 400 Milyon Dolar Tasfiye Edildi

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Çin'den Bitcoin Yatırımları Hakkında Uyarılar Devam Ediyor

Çin’den Bitcoin Yatırımları Hakkında Uyarılar Devam Ediyor

Resmi Çin ulusal haber medyası, okuyucuları kripto para birimine yatırım yapmalarını ve kullanmalarını önlemek için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.