Ana Sayfa / Altcoinler / Monero Kısa Sürede Yüzde 100 Değer Kazandı
Monero Kısa Sürede Yüzde 100 Değer Kazandı

Monero Kısa Sürede Yüzde 100 Değer Kazandı

Advertisements

İnsanlar Bitcoin’i takip ederken Monero kısa sürede yüzde 100 oranında değer kazanmayı başardı. Gizlilik özelliği nedeniyle birçok kripto para borsasından silinen Monero’yu bu hareket durdurmaya yetmemiş gibi görünüyor.

12 Mart tarihinde 24,05 dolardan işlem gören Monero bundan tam 15 gün sonra neredeyse %100 büyüyerek 49 dolardan işlem görmeye başladı. Yazı kaleme alınırken değeri tam olarak 49,29 dolar olarak belirlenmiş durumda.

Üst düzey gizlilik önlemleri nedeniyle yasal bağımlılığı olan borsalar tarafından istenmeyen Monero birçok borsadan iptal edilmişti. Buna rağmen hala Monero’yu kullanıcılarına sunan borsalara büyük bir akın başlamış durumda. Herkes Bitcoin’e odaklanırken XMR değeri bir anda fırladı. Bundan birkaç gün önce düşüş görünse de ortalama olarak 20 Mart tarihinden bu yana sürekli olarak yükseldiğini söylemek mümkün.

Şubat aylarının sonlarında gördüğü 70 doların ardından borsalarda iptal edilmesiyle birlikte değeri bir miktar düşmeye başlamıştı. Grafikten de izlenebildiği gibi 12 Mart tarihinden önce yaşanan sert düşüşün ardından istikrarlı bir çıkış devam ediyor. Yazının kaleme alındığı sıralarda 50 doları zorlayan XMR, bu ayı güzel kapatacak gibi görünüyor.

Corona virüsünün piyasalar üstünde yarattığı kötü havaların artık dağılmaya başladığını söylemek mümkün. FED tarafından yapılan sınırsız nakit açıklamasının ardından insanlar tekrardan nakitlerini kullanmaya başladılar. Bu sayede de kripto paralarda yaşanan kötü düşüş toparlanmaya başladı diyebiliriz. Bitcoin’in yaşadığı sert düşüş onu takip eden altcoin birimlerini de kötü etkilemişti. Aynı etkiyi gören Monero da Bitcoin’le birlikte değer kaybı yaşayanlar arasında. Şu anda ise Bitcoin’de yaşanan toparlanmayla birlikte tekrardan değer kazanmaya başladığını söyleyebiliriz. Kripto paraların kötü çocuğu olarak nitelendirilen Monero hakkında bu düşünceler artık dağılmaya başlıyor olsa gerek. Birçok politikasında değişikliğe giden XMR’ın yakında borsalarda tekrardan listelenmeye başladığını görebiliriz.

Corona Virüsü Bulaştırmakla Tehdit Edip Bitcoin İstediler

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Çin’in Ulusal Blockchain Projesine Polkadot Desteği Ekleniyor

Advertisements Çin’in Ulusal Blockchain Projesine Polkadot Desteği Ekleniyor. Çin hükümeti tarafından desteklenen blok zinciri girişimi, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.