Ana Sayfa / Ekonomi Haberleri / Mutasyona uğrayan corona virüs altın fiyatlarını etkileyecek mi ?
Bybit
altın fiyatı

Mutasyona uğrayan corona virüs altın fiyatlarını etkileyecek mi ?

Mutasyona uğrayan corona virüs altın fiyatlarını etkileyecek mi ?

Kitco analisti Jim Wyckoff’un bugün Altın değerlendirmeleri yılsonu yaklaşırken dikkatle takip ediliyor. Wyckoff’un değerlendirmelerine bakıldığında önce çıkan gelişmeler şu şekilde yer alıyor.

Altın Fiyatları

Altın ve gümüş vadeli işlem fiyatları, kısa vadeli işlem yapan traderların baskısı altında bulunuyor. Altın fiyatı bugün ABD seansının açılışında bir miktar düşüş yaşadı.

Ayrıca, önemli dış piyasalara bakıldığında bugün metaller için düşüş yönlü bir hareket olacağına  işaret ediyor. Piyasada daha yüksek ABD doları endeksi ve daha düşük ham petrol fiyatları söz konusu.Ayrıca, küresel borsalar, Pazartesi günü corona virüsünün mutasyona uğradığı şeklindeki haberlerin ardından biraz istikrar görünümü kazanmış durumdalar.

Şubat altın vadeli işlemleri 12.50 $ düşüşle 1.870.50 $ ve Mart Comex gümüş vadeli işlemleri 0.919 $ düşüşle 25.455 $ / ons oldu.Asya piyasaları çoğunlukla düşüş yönünde hareket ediyor. Avrupa hisseleri çoğunlukla güçlenerek hareket edince küresel borsalar bir gecede farklı görünümler ortaya koydular.

Mutasyona Uğrayan Corona Virüsü

ABD borsa endeksleri öğle saatlerinde zayıfladı. Birleşik Krallık’ta yeni keşfedilen ve daha kolay yayılan bir Covid-19 türünün hafta sonu haberlerinde yer almasından sonra küresel piyasalar biraz gergin durumda. Bazı ülkeler İngiltere ile seyahatleri yasakladı.

Bazı sağlık uzmanları, mevcut Covid aşılarının virüsün yeni mutasyonu üzerinde etkili olabileceğine inandıklarını ifade ediyorlar. Ancak mevcut Covid aşılarının yeni virüsün orijinal formu kadar etkili olup olmayacağını söylemek için henüz çok erken.

Bu gece yayınlanan bazı haberlerde, İngiltere ve Avrupa Birliği’nin sorunsuz bir Brexit anlaşmasına varma konusuna biraz daha yaklaştıkları ifade ediliyor.

Dolar Endeksi

ABD doları endeksi, geçen hafta 2,5 yılın en düşük seviyesini gördükten sonra bu hafta toparlanarak öğle saatlerinde yükseldi.Diğer önemli dış piyasa verileri arasında, Şubat Nymex ham petrol vadeli işlem fiyatlarının düştüğü görülüyor. Fiyat varil başına 47,25 $ seviyesinde.

10 yıllık ABD Hazine bonosu vadeli işlemlerinin getirisine bakıldığında şu anda %0,92 seviyesinde işlem gördüğü görülüyor.

Altın Fiyatında Hedefler
Live 24 hours gold chart [Kitco Inc.]

Teknik olarak bakıldığında, Şubat ayı Altın vadeli işlemlerinde boğalar kısa vadeli teknik avantaja sahip.

Boğaların bir sonraki yukarı yönlü fiyat hedefi, Aralık vadeli işlemlerinde Kasım ayının yüksek seviyesi olan 1.973 $ seviyesinde sağlam direncin üzerinde bir kapanış yapmak.Ayıların bir sonraki kısa vadeli aşağı yönlü fiyat hedefi ise vadeli işlem fiyatlarını 1.820.00 $’lık sağlam teknik desteğin altına itmek.

İlk direnç bugünün yüksek seviyesi olan 1.889,40 $ ve ardından 1.900.00 $’da görüldü.İlk destek bu haftanın en düşük seviyesi olan 1.859,00 $ ve ardından 1.850,00 $ seviyesinde görüldü.

Wyckoff’un Piyasa Puanı: 6.0

Hakkında Hasan

Farklı Makaleler

Altın Fiyatları Bu Gelişmeye Nasıl Tepki Verdi?

Altın Fiyatları Bu Gelişmeye Nasıl Tepki Verdi? Kitco analisti Neils Christensen bugünkü yazısında Altın fiyatlarının seyrini konu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.