Ana Sayfa / Haberler / Natalya Kaspersky: “Bitcoin, Amerikan İstihbaratının Projesidir”
bitcoin-abd-projesi

Natalya Kaspersky: “Bitcoin, Amerikan İstihbaratının Projesidir”

Kaspersky Labs’ın (Antivirüs Koruması ve İnternet Güvenliği Yazılım Şirketi) kurucularından Natalya Kaspersky, Bitcoin’in Amerikan istihbarat ajanlarının bir projesi olduğunu iddia etti.

İnternette dolaşan yüzlerce Bitcoin teorisine bir yenisi daha eklendi. Bu teorilere eklenen en son örnek, dünyaca ünlü antivirüs yazılım şirketinin kurucularından Natalya Kaspersky tarafından öne sürüldü. Natalya’ya göre Bitcoin, Amerikan istihbarat birimleri tarafından yaratıldı.

Natalya Kaspersky, merkezi Moskova’da bulunan, saygın bir siber güvenlik şirketi olan Kaspersky Labs’un kurucularındandır. Halen InfoWatch şirketler grubunun CEO’su olarak çalışmakta. Petersburg’daki ITMO Üniversitesi’nde kısa süre önce “Modern teknolojiler ve Siber Savaşlar” adlı bir sunum yaptı.

Sunumu sırasında slaytlara yansıyan oldukça ilginç ve dikkat çekici bilgiler oldu:

“Bitcoin, farklı ülkelerdeki ABD, İngiliz ve Kanada istihbarat faaliyetleri için hızlı finansman sağlamak üzere tasarlanan Amerikan istihbarat ajanlarının bir projesidir. [Teknoloji], tıpkı İnternet, GPS ve TOR gibi “özelleştirildi.” Bitcoin Aslında, dolar 2.0’dır. Oranı borsa sahipleri tarafından kontrol edilir.”

Akıllı Telefonlar Casusluk Yapmak İçin Tasarlandı

Ayrıca Satoshi Nakamoto’nun yalnız bir programcı olmadığını, aslında bir grup Amerikan kripto bilimcisi için bir takma ad olduğunu söyledi.

Aynı zamanda akıllı telefonlar içinde dikkat çekici iddialarda bulundu. Natalya, Bu tür cihazların kişisel bir cihaz olmadığını düşünüyor. Bunun nedeni “eğlence, çalışma ve aynı zamanda sahipleri hakkında casusluk yapmak için tasarlanmış uzaktan kumandalı bir cihaz.

Natalya Kaspersky tarafından öne sürülen iddialar hakkında ne düşünüyorsunuz? Ona katılıyor musunuz? Aşağıdan yorum yazabilirsiniz.

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

E-bebek Hacklendi ve 300 BTC Fidye İsteniyor İddiası

E-bebek Hacklendi ve Bitcoin’le Fidye İsteniyor İddiası!

Ülkemizde faaliyet veren en büyük bebek ve çocuk ürünleri sitesi olan e-bebek bir süredir internet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.