Binance %20 İndirim
Kripto Para İşlem Hacminin Büyük Bir Kısmı Sadece Bu 3 Coine Ait
Kripto Para İşlem Hacminin Büyük Bir Kısmı Sadece Bu 3 Coine Ait

Nijerya Başkan yardımcısı kripto paraları öneriyor

Nijerya Başkan yardımcısı kripto paraları öneriyor

Nijerya Başkan Yardımcısı, kripto para birimlerine uygulanan yasağın ardından açıklama yaptı. Ona göre, finansal sistemde dijital varlıkların öncü olarak ortaya çıktığını gösteren radikal bir değişim olmalı.Diğer taraftan Nijerya kripto para birimi topluluğu son günlerde sıkıntılı. Zira ülkenin merkez bankası, bankalara kripto para ile ilgili işlem yapan firmalara hizmet vermemelerini vurguladı.

Merkez Bankası, konuya ağırlık veren birkaç önemli rakamla kararı haklı çıkarmak için tartışmalar yaptı.Nijerya’nın Başkan Yardımcısı Prof. Yemi Osinbajo, yasağa ilişkin görüşlerini en son paylaşan kişi. Osinbajo, CBN Bankacılar Komitesi Ekonomi Zirvesi’nde açılış konuşmasını yaptı. Osinbajo, dijital varlıkları gelecekte geleneksel ve rezerv bankacılığa şiddetle meydan okuyacak şekilde yönlendirdi.

Faydalı Olacak Bilgiye Dayalı Kripto Odaklı Eylem Çağrısı

Kripto para birimleri üzerindeki yasak, Nijerya’da tur yapmaya devam etti. Birkaç hafta sonra, nihayet hükümetin üst kademesinden tepki geldi. Başkan Yardımcısı Yemi Osinbajo, Merkez Bankası’nın bugün erken saatlerde düzenlediği zirvede görüşlerini açıkladı.Dijital para birimlerinin ve blok zinciri teknolojisinin yıkıcı kapasitesini, önümüzdeki yıllarda mevcut bankacılık sistemlerini çok iyi bir şekilde değiştirebileceklerini belirtti.

Ayrıca, düzenleyici kurumları önlemleriyle ‘çok açık’ oldukları için övmeden önce, blok zinciri gibi gelişmekte olan teknolojilerin stratejik olarak benimsenmesi gerektiğini belirtti. Olumsuz etkileri kontrol altında tutarken, insanların blok zincirlerinin ve dijital para birimlerinin faydalarından yararlanmasını sağlayacak girişimler olduğunu belirtti.Osinbajo’nun sözlerinden önce, CBN Başkanı Godwin Emefiele konuştu. O, dijital para birimlerinin “havadan” yaratıldığını söyleyerek yasağı kamuoyu önünde savundu. Ayrıca kripto para birimlerinin “elektronik karanlık dünyadaki oyuncuların faaliyetlerini tanımlamak için kullanıldığını” belirtti.Pek çok Nijeryalı, Başkan Yardımcısının yorumlarına biraz şüpheyle yaklaştı. Onun yerine bu dorunlu yaklaşımı değiştirmek için nüfuzunu kullanmaya çağırdılar.

Kripto Para Birimleri ve Nijerya Bankacılık Sistemi Arasında Savaş

Nijerya’daki endüstri meraklıları, CBN yasağını kripto para birimlerine doğrudan bir saldırı olarak yorumladı. Dijital varlıklar tarafından kazanılan ilgi ve yavaş yavaş geleneksel bankaların yerini aldıkları gerçeği gibi spekülasyonlar ortaya çıktı.Nijeryalı bir ekonomist, Nijerya Borsası işlem hacmini ve Binance’deki işlem hacmine göre nasıl ölçüldüğünü gösteren şok edici bir istatistik paylaştı.Girişimci ve yatırımcı Victor Asemota, dijital para birimlerini yasaklamanın kendi kendine zarar verdiğine işaret ediyor. Ayrıca eksik bankacılık sistemini ele almadığına inanıyor.

Hakkında Halil

Farklı Makaleler

Genesis Nedeniyle Sektörde Oluşan Korku Hafifliyor

Cathie Wood’un Ark Invest’i GBTC hisseleri satın alarak kripto piyasasına olan güveni geri kazandırırken, Grayscale …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.