Ana Sayfa / Analizler / NUPL’a Dayalı Bitcoin Fiyat Tahmini: 590.000 Dolar!
btc haberleri

NUPL’a Dayalı Bitcoin Fiyat Tahmini: 590.000 Dolar!

Advertisements

NUPL’a Dayalı Bitcoin Fiyat Tahmini: 590.000 Dolar!

Bitcoin (BTC), Pazartesi günü tüm zamanların en yüksek seviyesini kırarak tarih yazdı. Ancak bu yükseliş hareketinin ardından sert düşüşlerle BTC yaklaşık 2.000 doları sildi. Peki Aralık 2017 sonundaki ralli ile mevcut ralli arasında fark var mı? Mevcut boğa piyasası, yeni bir kurumsal yatırımcı dalgasından destek aldı. MicroStrategy bu yaz Bitcoin’e neredeyse 500 milyon dolar yatırım yaptı. Square, PayPal, Stone Ridge ve Grayscale, milyarlarca dolarlık BTC’yi elinde tutuyor. Ayrıca Paul Tudor Jones ve Stan Druckenmiller gibi tanınmış zengin yatırımcılar lider kripto para birimini övdü.

Son zamanlarda kurumsal varlık yönetimi devi Guggenheim, Grayscale Bitcoin Trust aracılığıyla Bitcoin’e en az 500 milyon dolar yatırım yapma olasılığını açıkladı. Bu olumlu gelişmeler ışığında analistlere göre, Bitcoin bu yıl tırmanmaya devam edebilir. Ayrıca on-chain önemli bir metrik, Bitcoin’in şu anki boğa koşusu sırasında 590.000 dolara kadar yükselmeyi hedeflediğini  ortaya koyuyor. İşte tarihsel metriklere dayalı Bitcoin fiyat tahmini…

NUPL’a dayalı Bitcoin fiyat tahmini: Fiyat 590.000 dolara kadar yükselebilir!

On-chain analiz fırması Glassnode’un verilerine göre, Net Gerçekleşmemiş Kar/Zarar (Net Unrealized Profit/Loss (NUPL)) metriği genellikle Bitcoin fiyatını önemli ölçüde yükselten bir seviyeye ulaştı. Glassnode CTO’su Rafael Schultze-Kraft, Bitcoin’deki  bu büyük boğa sinyalini açıkladı. NUPL şu anda 0,62’de duruyor. Tarihsel olarak bu seviyeye ulaşmak, yalnızca Bitcoin yeni bir fiyat aralığına ulaştıktan sonra duraklayan bir boğa koşusunu ateşledi. Örneğin; 2011 yılında Bitcoin fiyatı, NUPL göstergesi yanıp söndükten sonra %3.000 artarken, 2013’de  %800 arttı.

Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı 2017 yılında, NUPL %1.200 kazanç sağladı. NUPL, Bitcoin ağının şu anda kârda mı yoksa zararda mı olduğunu belirlemek için gerçekleşmemiş kar ile gerçekleşmemiş zarar arasındaki farkı tahmin eden bir ölçümdür. Sıfırın üzerindeki herhangi bir değer, ağın kârda olduğunu ve sıfırdan küçük değerler ağın zarar halinde olduğunu gösterir. Bu noktada uzmanlara göre, 0,8 veya daha yüksek bir okuma, 133.000 ila 590.000 ABD doları arasındaki herhangi bir yerde çılgınca bir ralliyi körükleyebilir.

bitcoin

PlanB: Bitcoin’de yüksek volatilite ve ayrıca yeni rekor seviyeler bekliyorum

Stok Akış Modeli’nin mucidi PlanB de Glassnode CTO’su ile aynı görüşü paylaşıyor. Usta analist, kısa süre önce, “boğa piyasasının daha başında” olduğumuzu belirtti. Ayrıca analist, Kasım kırmızı noktasının beklendiği gibi önceki tüm kırmızı noktaların üzerinde kapandığını açıkladı. Analist, yol boyunca yüksek volatilite ve ayrıca yeni rekor seviyeler bekliyor. Glassnode’dan Schultz-Kraft gibi, PlanB de Bitcoin boğa koşusunun daha yeni başladığı görüşünde. Bu, Bitcoin’in muhtemelen “saat gibi” tarihsel modellerini izlemeye devam edeceği anlamına gelir. Bitcoin şu anda keşfedilmemiş bölgede olduğu için, lider kripto para birimi için sırada ne olacağını söylemek mümkün değil. Ancak PlanB’nin dediği gibi “Yolculuğun tadını çıkarın!”

Hakkında Onur

Farklı Makaleler

Paypal bitcoin sayesinde 2milyar dolar kazanacak

Advertisements Paypal bitcoin sayesinde 2milyar dolar kazanacak Mizuho Securities analisti Don Dolev, PayPal’ın 2023 yılına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.