Ana Sayfa / Bitcoin / Ödeme Devi PayPal Bitcoin Desteklemeye Başlayabilir
Ödeme Devi Paypal Bitcoin Desteklemeye Başlayabilir
Ödeme Devi Paypal Bitcoin Desteklemeye Başlayabilir

Ödeme Devi PayPal Bitcoin Desteklemeye Başlayabilir

Dünya genelinde birçok ülkede aktif bir şekilde hizmet veren ödeme devi PayPal Bitcoin desteklemeye başlayabilir. Bu söylentilerin ardından kripto para lideri ufak bir yükseliş de yaşadı.

PayPal haricinde ayriyeten Venmo adlı uygulamaya da Bitcoin ile ödeme desteği gelmesi bekleniyor. PayPal’a ait olan bu uygulama şuan için sadece ABD sınırları içerisinde hizmet vermekte. Bu yüzden sınırlı bir kitleye hitap eden uygulama 2018 yılının ilk çeyreğinde 12 milyar dolarlık işlem gerçekleştirmeyi başarmıştı. Kısa sürede büyüyen bu uygulamaya Bitcoin desteğinin gelmesi durumunda hacminin çok daha büyümesi bekleniyor.

Kripto Para Alanında Deneyimli Çalışan Aranıyor

Bünyesinde 305 milyondan fazla kullanıcıya hizmet veren PayPal, yaptığı iş ilanında Teknik Yönetici – Kripto Mühendisi aradıklarını belirtti. İş tanımında ise “çevikliğin, inovasyonun ve piyasaya sunma süresinin önemli olduğu yeni küresel girişimlerden sorumlu olacağı” açıklanmakta. İşe alınacak kişi veya duruma göre kişilerde aranacak özellik ise, “PayPal hizmetlerinin kullanılabilirliği, performansı ve ölçeklenebilirliğini hedefleyen önemli kripto ürünlerinin / özelliklerinin tasarlanmasını, geliştirilmesini ve korunması” olarak belirtiliyor. Buna ek olarak sistemin kodlamasında görev alacak kişide C ++ deneyimi, asimetrik şifreleme ve kriptografik kütüphaneler gibi Bitcoin gelişimi ile örtüşen bir dizi özellik de aranıyor.

Bundan kısa bir süre önce kripto paraların hızlı yükseldiklerine dikkat çeken PayPal yönetimi bu sektöre de girecek gibi görünüyor. Bu yönde çalışanları ekibine dahil etmek isteyen şirketin açtığı iş ilanına ilgi yoğun olsa da çok sayıda uzman kişi olmadığı için başvuran sayısının az olduğu biliniyor. Bu alanda deneyimli bir kişiyle çalışmak isteyen PayPal’ın işe alacağı kişi veya kişiler genellikle eski kripto para borsası çalışanları veya bir coinin geliştirme ekibinde çalışmış olanlar olacaktır.

Ülkemizde de yıllar öncesinde hizmet veren PayPal, hükümet ile bazı konularda anlaşamadığı için çekilme kararı almıştı. Bu olayın ardından ise yurt dışı ile ortak çalışma yürüten freelancer çalışanlar ödeme almak için farklı yollara yönelmek zorunda kaldılar. Kripto paraların da bu ödeme yöntemlerinden birisi olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle de sabitcoin adı verilen ve değeri sürekli olarak aynı kalan kripto paralara aracılığıyla ödeme almayı tercih edenlerin sayısı giderek artıyor.

Çin Kendi Kripto Parası CBDC İçin Testlere Başladığını Duyurdu

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Bugün Yaptıkları Çıkışlar İle Dikkat Çeken 3 Altcoin Birimi

Bugün Yaptığı Çıkış İle Dikkat Çeken 3 Altcoin Birimi

Bitcoin piyasasında işler halen durgun ilerlerken altcoin piyasaları onun aksine son 24 saat içerisinde oldukça …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.