Binance %20 İndirim
Panama Cumhuriyeti Bitcoin'i Yasal Olarak Tanımaya Hazırlanıyor

Panama, Kripto Paraları Ticari Olarak Kullanmaya İzin Verecek!

Panama Ulusal Meclisi, halihazırda offshore finansal hizmetler merkezi olarak bilinen bir ülke konumunda (Reuters). Bugün de kripto para varlıklarının kullanımını ve ticarileştirilmesini düzenleyen bir yasayı neredeyse oybirliğiyle kabul edildi.

Başkan Laurentin Cortizo tarafından imzalanacak olan yasa tasarısı Perşembe günü meclis tarafından ikiye karşı 38 oyla kabul edildi.

Reuters’in bildirdiğine göre, tasarı kripto para birimlerinin ticaretini ve kullanımını, dijital menkul kıymetlerin ihracını, yeni ödeme sistemlerini ve değerli metallerin tokenleştirilmesini kapsıyor. Panamalılar, kripto varlıklarını ulusal yasalarca yasaklanmayan herhangi bir sivil veya ticari operasyon için ödeme aracı olarak kullanabilirler.

Panama, AB’nin vergi cenneti listesinde yer alıyor. Finansal yatırım danışmanlığı firması K&B Family Office’in CEO’su Romain Dromard, Reuters’e kripto yasa tasarısının daha şeffaf görünmesine yardımcı olmayacağını söyledi. Yine de kripto para hamlesinin ülkedeki şirketleri memnun etmesi bekleniyor.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Genesis Nedeniyle Sektörde Oluşan Korku Hafifliyor

Cathie Wood’un Ark Invest’i GBTC hisseleri satın alarak kripto piyasasına olan güveni geri kazandırırken, Grayscale …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.