Binance %20 İndirim
Paribu CEO'sundan Türkiye'de Kripto Paranın Durumu Hakkında Açıklamalar
Paribu CEO'sundan Türkiye'de Kripto Paranın Durumu Hakkında Açıklamalar

Paribu CEO’sundan Türkiye’de Kripto Paranın Durumu Hakkında Açıklamalar

Ülkemizde başarılı işlere imza atmış Paribu CEO’sundan Türkiye’de kripto paraların durumu hakkında önemli açıklamalar geldi. 2020 yol haritasını paylaştığı duyuruda ülkemize giriş yapan küresel kripto para borsaları hakkında da değerlendirmelerde bulundu. Yeni girdiğimiz yıl itibariyle 550 bin kullanıcıya ulaşan Paribu, bu sayıyı daha da arttırmak istiyor. Türkiye’nin küresel çapta kripto para alanında önemli bir pazar haline geldiğini savunan Yasin Oral, açıklamalarında şu şekilde konuştu:

“Bazı online araştırmalarda Türkiye’de kripto para kullanıcılarının oranının yüzde 20’lerde olduğu görülüyor. Bu sonuçların gerçeği yansıtıp yansıtmadığı ise şüpheli. Zaten online kullanıcı olan ve kripto para dünyasına yabancı olmayacağı öngörülen bir kitlenin verileri Türkiye pazarı için doğru gösterge olmayabilir.”

Kripto paraların aktif olarak kullanıldığı ülkelerde tutunamayan borsaların ülkemize gelmesine değinen Yasin Oral, “Türkiye küçük bir üs ve liman olarak kullanılması düşünülemeyecek kadar büyük ve önemli bir ülke.” diye belirtti ve ekledi:

“Rekabet bir sektörün gelişimi için en önemli koşullardandır ve önceliği iyi hizmet vermek olan, uluslararası alanda kendini ispatlamış platformların günün birinde Türkiye’de olması halinde bu rekabetin sektöre büyük fayda sağlayacağını biliyoruz.”

Kamu kuruluşlarına da kripto paralar hakkında bilgilendirmelerde bulunduklarını belirten Paribu CEO’su Oral,  “Türkiye’de çok fazla kripto para borsası oluştu ve bunun mağduriyet oluşturmasından, ekosistemdeki bütünlüğü bozmasından endişe ediyoruz. Bu nedenle ziyadesiyle hassas davranıyoruz.” şeklinde konuştu.

Türkiye Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından kısa bir süre önce kripto paralar hakkında çalışmalara başlanacağı duyurulmuştu. Bu sayede piyasadaki yatırımcıları yasal yollardan güvene almanın önü açılacak. Kripto para yasalarına ilişkin boşlukların bulunduğu ülkemizde bu boşlukların SPK tarafından kapatılması bekleniyor.

Kuzey Koreli Hacker Grubu Kripto Paralar İçin Virüs Geliştiriyor

https://www.paribu.com/

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Genesis Nedeniyle Sektörde Oluşan Korku Hafifliyor

Cathie Wood’un Ark Invest’i GBTC hisseleri satın alarak kripto piyasasına olan güveni geri kazandırırken, Grayscale …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.