Ana Sayfa / Bitcoin / Paypal bitcoin sayesinde 2milyar dolar kazanacak
paypal haberleri

Paypal bitcoin sayesinde 2milyar dolar kazanacak

Advertisements

Paypal bitcoin sayesinde 2milyar dolar kazanacak

Mizuho Securities analisti Don Dolev, PayPal’ın 2023 yılına kadar Bitcoin (BTC) işinden 2 milyar dolara kadar gelir elde edeceğini tahmin ediyor. Bu yıl, ödeme devinin toplam gelirinin yüzde 20 artmasını bekliyor.

Dolev, PayPal kripto kullanıcılarının yüzde 50’sinin uygulamayı her gün açmasıyla “kripto nedeniyle etkileşimde çarpıcı bir artış” yaşandığını söylüyor. Dolev bu hafta müşterilerine verdiği bir notta “Hem anketimiz hem de yönetimden gelen yorumlarımız; kripto nedeniyle katılımda çarpıcı bir artış olduğunu ortaya koyuyor,” dedi.

PayPal, Ekim ayında 346 milyon aktif kullanıcısının artık PayPal hesaplarını kullanarak Bitcoin ve diğer dijital varlıkları satın alabileceğini, tutabileceğini ve satabileceğini duyurmuştu. Şirketin, Paxos’un fiat-kripto borsası Itbit üzerinde çalışan kripto hizmeti, o zamandan beri ciddi bir ilgi patlaması gördü.

Bir zamanlar PayPal, yeni çıkarılan tüm Bitcoin’in yüzde 70’ini alıyordu. Dolev’in araştırması, Bitcoin (BTC) traderlarının PayPal uygulamasını BTC kullanıcısı olmayanlara göre üç kat daha fazla kullandığını; ayrıca, PayPal cüzdanlarında önemli ölçüde daha yüksek nakit bakiyeleri olduğunu buldu.

Dolev, PayPal hissesi için hedef fiyatını 290 dolardan 350 dolara yükseltti. Hisse Cuma günü Nasdaq Borsası’nda yüzde 0.94’lük bir düşüş ile 239,79 dolardan kapadı. Son 53 haftada hisse senetleri en yüksek 249.85 dolara, en düşük ise 82.07 dolara ulaştı.

Bitcoin hizmeti PayPal’a yaradı

Öte yandan Moffett Nathanson’da analist olan Lisa Ellis, PayPal’ın kripto işinin 2021’de grup gelirine 600 milyon dolara kadar katkıda bulunacağını tahmin etti. Market Watch’a göre Ellis, “Uzun vadede, PayPal’ın kripto para birimi girişimlerinin önemli stratejik bir değeri olduğuna inanıyoruz,” dedi.Ellis, bunun “PayPal ve Venmo uygulamalarını çok çeşitli finansal hizmetler için” hedef uygulamalar olarak “çeşitlendirmeye” ve PayPal’ı kripto para birimlerinin tüketici ödeme sistemindeki uzun vadeli rolünü şekillendirmeye yardımcı olacak şekilde konumlandırmaya yardımcı olacağını da sözlerine ekledi.

Hakkında Hasan

Farklı Makaleler

Bill Gates’ten Bitcoin Eleştirisi: Gezegenimiz İçin Kötü!

Advertisements Bill Gates’ten Bitcoin Eleştirisi: Gezegenimiz İçin Kötü! CNBC’den Andrew Ross Sorkin’in gerçekleştirdiği Clubhouse röportajı sırasında Microsoft …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.