Ana Sayfa / Analizler / PayPal CEO’su, Bitcoin ile İlk Satın Alımını Gerçekleştirdi

PayPal CEO’su, Bitcoin ile İlk Satın Alımını Gerçekleştirdi

PayPal CEO’su, Bitcoin ile İlk Satın Alımını Gerçekleştirdi

Dün, PayPal CEO’su Dan Schulman, şirketin yeni kripto para birimi ödeme hizmetinin nasıl kullanılacağına dair adım adım bir kılavuz sunduğu bir video paylaştı. Schulman, en sevdiği botlardan bir çift satın almak için bronco Western Wear’ın web sitesini ziyaret etti.

Ayakkabı numarasını seçtikten sonra ödeme sayfasına gidip siparişini verdi. 299 dolarlık satın alım işleminin ücretini ödemek için, Bitcoin’i seçti.

Yönetici, kripto paranın artık PayPal bakiyesi veya kredi kartı yerine sorunsuz bir şekilde finansman kaynağı olabileceğini açıkladı.

PayPal ve kripto para birimleri

Schulman, kişisel olarak yıllardır elinde Bitcoin tutuyor. Ancak PayPal, müşterilerinin dijital varlıkları satın almalarına ve tutmalarına izin vererek 2020’nin sonlarında kripto para birimi alanına giriş yaptı.Şirket, dün sabah saatlerinde kullanıcıların Bitcoin ve diğer üç kripto para birimi ile ödeme yapmasına olanak tanıyan yeni kripto ödeme hizmetinin yakında 29 milyon satıcıya sunulacağını duyurmuştu. Duyurunun ardından Bitcoin 60.000 dolarlık zirvesine yaklaşmış gözüküyordu. Ancak yazım sırasında 58.000 dolar civarında işlem görüyor.Tesla’nın aksine, alışveriş sonucunda satıcıların aslında kripto parayı saklamayacağını, çünkü işlem sırasında miktarın fiat paraya çevrileceğini belirtmekte fayda var.

Binance

Hakkında Halil

Farklı Makaleler

Yeni haftada takip edilecek 5 kripto para

Yeni haftada takip edilecek 5 kripto para Boğalar Bitcoin fiyatını dengelemeye çalışıyorlar ve başarılı olurlarsa VET, SOL, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.