Ana Sayfa / Bitcoin / PayPal CEO’sundan “Bullish” Kripto Para Yorumu: “Tam Zamanı Şimdi!”
paypal ceo bitcoin

PayPal CEO’sundan “Bullish” Kripto Para Yorumu: “Tam Zamanı Şimdi!”

Advertisements

PayPal CEO’sundan “Bullish” Kripto Para Yorumu: “Tam Zamanı Şimdi!”

PayPal CEO’su ve Başkanı Dan Schulman, Çarşamba günü büyük Web Summit etkinliğinin ilk gününde sahnedeydi ve yaklaşık 100.000 katılımcıya kripto para birimi zamanının “şimdi” olduğunu söyledi.

New York Times köşe yazarı Andrew Ross-Sorkin’in 2020 çevrimiçi teknoloji konferansı için röportaj yaptığı Schulman, dijital para birimlerinin yakında ana akıma girip günlük ödeme aracı haline geleceğini tahmin etti. CEO’ya göre küresel koronavirüs salgını, tüketicilerin “nakit parayı bırakması” gibi çeşitli eğilimleri hızlandırdı.

Schulman’a göre, “[Pandemi] bu eğilimlerin hızını üç ila beş yıldan beş ila altı ay arasında herhangi bir yere çekti,”. CEO ayrıca şu ifadeleri kullandı:

“DAHA HIZLI, DAHA UCUZ, DAHA VERİMLİ BİR FİNANSAL SİSTEM, YENİ VE MODERN BİR TEKNOLOJİ YARATABİLMEK; SİSTEME DAHA FAZLA İNSANI ÇEKMEK, DAHİL ETMEK, MALİYETLERİ DÜŞÜRMEYE YARDIMCI OLMAK, PEK ÇOK İNSANIN MALİ SAĞLIĞINI ARTIRMAK İÇİN İYİ OLUR… BU NEDENLE UZUN VADEDE, HER TÜRDEN DİJİTAL PARA BİRİMİNDE ÇOK BULLİSH’İM.”

PayPal kullanıcıları kripto para birimlerini tercih ediyor

PayPal, Ekim ayında, kullanıcıların önümüzdeki yılın başlarında 28 milyon satıcı için bir finansman aracı olarak kripto para birimi ile işlem yapmalarına izin vermeye başlayacağını duyurmuştu. Şirket, şu anda ABD’de, müşterilerin PayPal cüzdanında kripto para satın almalarına; satmalarına ve tutmalarına izin veriyor. Schulman, şirketin önceden pazar araştırması yaptığını ve PayPal tabanının %54’ünün kripto tekliflerini istediğinin ortaya çıktığını söyledi. PayPal CEO’su ayrıca şunları söyledi:

“DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ GİBİ, DİJİTAL CÜZDANLAR DİJİTAL PARA BİRİMLERİNİN DOĞAL BİR TAMAMLAYICISI. 360 MİLYONDAN FAZLA DİJİTAL CÜZDANIMIZ VAR VE KRİPTO PARA BİRİMLERİNİ BENİMSEMEMİZ GEREKİYOR.”

Bitcoin’in volatilitesi daha önce Schulman’ın birincil endişe kaynağıydı. Bundan dolayı CEO, BTC’yi küçük trader’ların karlarını yok etme potansiyeline sahip “zayıf bir para birimi” olarak düşünmesini sağladı. PayPal, bu sorunun üstesinden gelmek için tüketicilerin satın alma anında kripto para biriminin tam kurunu bilmelerine olanak tanıyarak volatilite riskini ortadan kaldıracak.

Shulman, “Bu, temeldeki kripto para biriminin faydasını güçlendiriyor. Sadece iniş çıkışlarını yaşamaktan daha fazlasını yapabilirsiniz” dedi. “Hatta, bunu 28 milyon satıcımızla ticaret yapabileceğiniz bir araç olarak alıyorsunuz.” diye ekledi.

Hakkında Onur

Farklı Makaleler

Bitcoin'deki Sert Düşüş Bile Korkutmaya Yetmedi

Kritik Yorum: Bitcoin’den Değil, Bundan Korkmalısınız!

Advertisements Kritik Yorum: Bitcoin’den Değil, Bundan Korkmalısınız! Ünlü ekonomist Daniel Lacalle, merkez bankalarının endişelenmesi gereken …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.