Ana Sayfa / Analizler / Peter Brandt’ten Korkutan Bitcoin Fiyat Tahmini
Peter Brandt'ten Korkutan Bitcoin Fiyat Tahmini
Peter Brandt'ten Korkutan Bitcoin Fiyat Tahmini

Peter Brandt’ten Korkutan Bitcoin Fiyat Tahmini

Kripto para dünyasında yaptığı analizlerle tanınan Peter Brandt’ten şimdi de korkutan bir Bitcoin fiyat tahmini geldi. Corona virüs kaynaklı sorunların kripto para piyasalarına da yansıyacağını belirten usta isim yatırımcıları uyarıyor.

Emtia ticareti uzmanı Peter Brandt’e göre kripto para birimlerinin başı büyük bir belada. Özellikle de Bitcoin için hiç olumlu bir grafiğin olmadığını savunmaya devam ediyor. ABD Kongresinin 1930’lardan beri Amerika’nın ciddi bir ekonomik depresyonun ortasında olduğu bir “bir zaman dilimine” girdiğini ifade ediyor.  1933’te ABD’de en yüksek işsizlik oranına ulaşılmış ve bu oran yüzde 26.7 şeklinde belirtilmişti.

Dünya genelinde neredeyse tüm ülkelerde hakim olan ekonomik düşüş nedeniyle insanların yeni yatırımlara girmek istemediği birçok analist tarafından belirtilmekteydi. Aynı konuya değinen Brandt de kripto paralara yapılan yatırım miktarının azalması ile birlikte fiyatının da düşeceğini belirtiyor. Özellikle de kurumsal yatırımcıların sektörden çekilmesi ile birlikte piyasalarda bir düşüş görülebilir.

Yazının kaleme alındığı sıralarda 6.165 dolardan işlem gören Bitcoin son 24 saat içerisinde yüzde 2 oranında düşüş yaşadı. Bu oran her ne kadar fazla umut kırıcı olmasa da piyasalar üzerinde asıl etkinin görülmediği belirtiliyor. Bundan bir hafta önce sadece 24 saat içerisinde birkaç yüz dolar değer kaybeden Bitcoin’de benzeri bir düşüşün tekrardan görülebileceği kaydedildi.

Bilindiği üzere Bitcoin ne yönde hareket ederse birçok altcoin birimi de onu takiben değişiklik gösteriyor. Bu yüzden de Bitcoin’de görülecek bir değişimin diğer altcoin yatırımcılarına da etki göstereceğini söyleyebiliriz. Bundan dolayı da tüm kripto para dünyasının dikkatli olması gerektiği vurgulanıyor.

Birçok ülkenin ekonomik olarak dar boğaza girmesi nedeniyle kripto para dünyasında da bir düşüşün görülmesi hali hazırda birçok analist tarafından kaçınılmaz olarak görülmekteydi. Yakın zamanda yaşanacak değişimleri bizlerle birlikte takip edebilirsiniz.

Corona Virüsü Bulaştırmakla Tehdit Edip Bitcoin İstediler

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

100 Milyon Dolarlık Bitcoin Hareketlenmesi Heyecan Uyandırdı

100 Milyon Dolarlık Bitcoin Hareketi Heyecan Uyandırdı

Gece saatlerinde gerçekleşen ve 10.660 Bitcoin’i içeren transfer kripto para dünyasında heyecan uyandırdı. Whale Alert …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.