Ana Sayfa / Analizler / Petrol Fiyatındaki Tarihi Düşüşün Bitcoin’e Etkisi Nasıl Olacak?
Petrol Fiyatındaki Tarihi Düşüşün Bitcoin'e Etkisi Nasıl Olacak
Petrol Fiyatındaki Tarihi Düşüşün Bitcoin'e Etkisi Nasıl Olacak

Petrol Fiyatındaki Tarihi Düşüşün Bitcoin’e Etkisi Nasıl Olacak?

Kısa bir süre önce petrol fiyatındaki tarihi düşüşün Bitcoin’e etkisi nasıl olacak?

Bilindiği üzere ABD’de petrol piyasaları hiç olmadığı kadar düşerek 0 doların da altına inmişti. Zaten zor zamanlardan geçen petrol üreticilerinin bu olaydan sonra iflas bayraklarını çekmeye başladıklarını söyleyebiliriz. Corona virüsü nedeniyle taleplerin sıfıra inmesi piyasaları da dibe çekerek tarihi bir rekor kırdı. Böylece petrol piyasaları 0 doların da altına, -40 dolara kadar inerek satıcılar ilk defa alıcıya para vermelerini gerektiren bir duruma geldiler adeta.

Petrol Fiyatındaki Tarihi Düşüş Grafiği
Petrol Fiyatındaki Tarihi Düşüş Grafiği

Yukarıda yer alan petrol piyasalarındaki tarihi düşüş grafiği birçok kişiyi hayretler içerisinde bıraktı. Aynı gün 18 dolar civarında olan petrol fiyatları sadece birkaç saat içerisinde 0 doların da altına inerek eksilere kadar geldi. Tarihi bir düşüş yaşayan ham petrolün ardından varil petrol de 3,5 dolara kadar gerilemiş durumda. Yaşanan bu ekstrem durumun ise Bitcoin için olumlu olabileceği düşünülüyor. ABD içerisinde yoğun bir yatırım tercihi olan petrolün yerini Bitcoin’in alması durumunda BTC piyasalarının uçuşa geçtiğini görebiliriz. Elbette tüm petrol yatırımcılarını kripto para alırken göremeyiz ancak bazı kurumsal isimler şimdiden kripto paraya dönüş sinyali vermiş durumda.

Petrol Yatırımcılarının Yeni Hedefi Bitcoin Olabilir

Çin kaynaklı olduğu bilinen ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsü nedeniyle bilindiği üzere piyasalar adeta dibi boylamıştı. Bu süre zarfında ise parasını değerlendirmek isteyen yatırımcıların kripto paraları tercih etmeye başladığını biliyoruz. Uzun bir süredir 7.000 seviyelerinde tutunan ve çıkış sinyalleri veren Bitcoin’e olan ilgi de bir hayli fazla. İnternet üzerinde Bitcoin ve kripto para aramalarının tavan yaptığı şu günlerde bir çıkış görmemiz muhtemel. Özellikle de fiyatının düşmüş olması nedeniyle küçük ve orta ölçekli yatırımcıların da yönünü Bitcoin’e döneceği konuşulmakta.

Yazının kaleme alındığı sıralarda 6.831 dolardan işlem gören Bitcoin birkaç gündür sessizliğini koruyor. Blok ödülü yarılanması olayının da yaklaştığı şu günlerde bir çıkış görülmemesi durumunda gözler blok ödülü yarılanmasından sonrasına çevrilecek. Petroldeki ağır düşüş nedeniyle yeni bir yatırım yolu arayan kişilerin kripto paralara dönmesi durumunda bir çıkışın gerçekleşmesine kesin gözüyle bakılıyor. Bu yüzden de şuan Bitcoin’de yapılacak tek şeyin beklemek olduğu düşünülmekte.

Bu Kripto Para Kartıyla Yapılan Harcamalarda %7 Geri Ödeme Alabilirsiniz

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Kripto madenciliği faaliyetleri artık Venezuela hükümeti tarafından düzenleniyor

Kripto madenciliği faaliyetleri artık Venezuela hükümeti tarafından düzenleniyor Venezuela’nın Kripto Varlıkları ve İlgili Faaliyetler Ulusal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.