Binance %20 İndirim
Dogecoin (DOGE) Kendi İçinde Yeni Bir Rekor Daha Kırdı

Piyasalar Düşerken XRP ve Dogecoin Fiyatında Artış Yaşanıyor

Küresel kripto piyasasının değeri, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi önde gelen kripto paraların kırmızı renklere bürünmesiyle son gün yaklaşık %2 düştü. Buna ek olarak, XRP ve Dogecoin, kendisini devam eden piyasa trendinden ayırmayı başarmış görünüyor.

XRP ve Dogecoin fiyatı toparlandı

Verilere göre XRP ve Dogecoin, son 24 saatte en iyi 100 kripto para birimi arasında en iyi performansı gösterenlerden oldu. XRP’nin fiyatı önceki güne kıyasla %9 ve DOGE’nin fiyatıysa %11 artmış durumda. Haber saatleri itibariyle, XRP ortalama 0,41 ve DOGE 0.088 dolarlık fiyatla işlem görüyor. Ancak Bitcoin ve Ethereum fiyatları buna kıyasla sırasıyla %2 ve %4 düştüler. Bitcoin ticaret hacmi son 24 saatte %25’ten fazla düşerek 23,3 milyar dolara geriledi. Ancak XRP’nin 24 saatlik işlem hacmi %57 artarak 1,56 milyar dolara ulaştı. Bir analiste göre, grafikte Bitcoin fiyatındaki düşüşün ortasında XRP fiyatındaki artış, daha önce yalnızca 3 kez görülen bir şey. Günlük zaman diliminde XRP’nin EMA’nın üzerine çıktığı ve düşüş olmadan trend çizgisinin üzerinde konsolide olduğundan da bahsediliyor. Bununla birlikte, kripto balinaları, son fiyat hareketi sırasında 56 milyon XRP tokenini hareket ettirdiler. Bitstamp kripto borsasının balinalarıysa 10,5 milyon dolar değerinde XRP token satın aldı.

XRP fiyatı neden arttı?

XRP sahiplerinin avukatı John Deaton, bir Twitter ileti dizisinde XRP’nin on yıldır ilk 10 kripto para birimi arasında yer aldığına dikkat çekti. Ancak daha öncesinde, Ripple’ın yerel token projesi 2. sıradayken Ethereum’a geçiş hakkı vermişti. SEC daha sonra da Aralık 2020’de Ripple’ı yargıladı. Buna ek olarak, SEC davası Ripple ticareti ile sınırlı değil. Coinbase ve bazı diğer kripto para borsaları, XRP token birimini kaldırdı ancak ilk 10 kripto para birimi arasında kalmayı sürdürüyor. Hala da 20,4 milyar dolardan fazla bir piyasa değerine sahip. Son günlerde dava hakkında gelen olumlu açıklamalar XRP fiyatını artırmış gibi duruyor.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Çin'den Bitcoin Yatırımları Hakkında Uyarılar Devam Ediyor

Çin’de Büyüyen Sorunların Ardından Kripto Paralar Düşüşe Geçti

Çin genelinde son günlerde birçok protesto patlak verdi ve ülkenin katı COVID-19 kısıtlamalarına tepkiler artıyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.