Binance %20 İndirim
Kripto Para Piyasaları Neden Bir Anda Düştü İşte Detaylar...

Piyasalar Tekrardan Kırmızıya Büründü! Düşüş Devam Edecek mi?

Kripto para piyasası Pazar günü %3,81 düşüşle 804,37 milyar dolara gerileyen yeni bir dip yaptı. FTX çöküşünün ardından, iki büyük kripto para birimi Ethereum ve Bitcoin, Pazar akşamı sırasıyla %6,35 ve %3,27 düşüşlerle kırmızıda işlem görüyordu. Bitcoin’in şu anki fiyatı 16.108 dolar ve Ethereum’un fiyatı 1.122 dolar civarında. Geçtiğimiz haftalarda Musk sayesinde patlama yapan Dogecoin ise %7 düşüşle 0,07 dolara kadar gerilemiş görünüyor.

FTX etkisi

FTX’in çöküşünün ana nedeni, fonların ve likidite yönetiminin zayıf yönetimiydi. Ayrıca hoşnutsuz yatırımcılar tarafından birçok para çekme işlemi oldu ve ardından bir bilgisayar borsadan kripto paralarını çaldı. FTX’in yerel tokeni FTT, Kasım ayının ikinci haftasında sert düşüşler yaşadı. Buna ek olarak, Bitcoin’i temsil eden başka bir blockchain tabanlı token olan renBTC’nin yaklaşık 600 milyon dolarlık varlığı bu korsan tarafından çalındı. Bununla birlikte korsan, en az 228.523,83 Ethereum ile şu anda dünyanın en büyük 35. Ethereum cüzdanı konumunda. FTX ise, bilgisayar korsanının izini sürmek için şirketlerden yardım istemekte.

Fan token projeleri

Devam eden Dünya Kupası’na rağmen milli takımların futbol token projeleri düşüş yaşamakta. Taraftar tokenı CHZ bile Dünya Kupası heyecanına rağmen %14 düşüş yaşadı. Diğer fan token projeleri de riskle karşı karşıya.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Genesis Nedeniyle Sektörde Oluşan Korku Hafifliyor

Cathie Wood’un Ark Invest’i GBTC hisseleri satın alarak kripto piyasasına olan güveni geri kazandırırken, Grayscale …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.