Ana Sayfa / Bitcoin / PlanB: “Bitcoin Fiyatlarındaki Düşüş Piyasayı Rahatlattı ve Yeniden Yükseliş Yaşanacak”
Bybit
PlanB: "Bitcoin Fiyatlarındaki Düşüş Piyasayı Rahatlattı ve Yeniden Yükseliş Yaşanacak"
PlanB: "Bitcoin Fiyatlarındaki Düşüş Piyasayı Rahatlattı ve Yeniden Yükseliş Yaşanacak"

PlanB: “Bitcoin Fiyatlarındaki Düşüş Piyasayı Rahatlattı ve Yeniden Yükseliş Yaşanacak”

Bitcoinin beklenmedik şekilde hızlı bir düşüş yaşaması nedeniyle yatırımcıları tatsız günler geçiriyor olabilir. Ancak stok akışı modelinin geliştiricisi ünlü analist PlanB kötü görünüme rağmen her şeyin yolunda olduğunu savunuyor.

Bir günde %22 oranındaki değer kaybının beklentisinin üstünde olduğunu kabul eden PlanB buna rağmen düşüşün bitcoin piyasasında rahatlık sağladığını savunuyor.

Bitcoin Yeniden Gerçek Değerini Bulacak İddiası

PlanB, bitcoinin tüm zamanların en yüksek değerine ulaşmasının aslında kendisini endişelendirdiğini ifade etti. Bu endişenin nedeninin de bitcoinin o dönemde gerçek değerinin üstüne çıkması ve piyasadaki en doğru tahmin aracı olarak kabul edilen S2F modelinin önünden ilerlemesi olduğunu belirtti.

PlanB, The Bitcoin Standard yazarlarından Saifedean Ammous ile bir konuşma yaptı. Bu görüşmenin haberinde “BTC fiyatı S2F modelinin altına inince biraz rahatladım” dediği yazıldı. Haberin geneline bakıldığında PlanB artık saat gibi işleyen normal döngüye dönüldüğünü de savunuyor.

Bitcoin 2024’e Kadar 100.000 ila 288.000 Aralığına Çıkar mı?

Cointelegraph tarafından yapılan açıklamaya göre BTC/USD paritesinin 2021 Yılından 2024 Yılına kadarki üç yıllık dönemde yeniden yükseleceği ve 100.000 ile 288.000 aralığında bir noktaya yükseleceği düşünülüyor. PlanB daha önceki değerlendirmelerinde bitcoinin 2021 Yılında 100.000 doların üstüne çıkacağını söylemişti.

Bitcoin Fiyatlarında Duygusal Bir Dengesizlik Yaşanıyor

Bitcoin değerinde yaşanan son düşüşlerin sebebi konusunda çeşitli görüşler bulunuyor. Bu görüşler içinde CME’nin spot fiyatların altında işlem görmesi ve Coinbase priminin negatif olması da yer alıyor.

Bu etkenlerle Coinbase’de büyük ölçekli satış talimatlarının aynı zamana denk gelmesinin etkili olduğu düşünülüyor.

Bitcoinin 65.000 Dolar seviyesinde bulunduğu ve ilk düşüşlerin başladığı dönemde uzun süreli pozisyon alan hesaplarda toplu likidasyon gözlemlenmişti.

 

Hakkında demir

Farklı Makaleler

Bitcoin 45.000 Doların Altına Geriledi! Peki Sırada Ne Var?

Bitcoin 45.000 Doların Altına Geriledi! Peki Sırada Ne Var?

Bir süredir yatırımcısının özlediği performansı yaşatan Bitcoin şu anda tekrardan 45.000 doların altına gerilemiş durumda. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.