Ana Sayfa / Haberler / pNetwork DeFi Platformu Hack Saldırısında 12 Milyon Dolar Çaldırdı
Bybit
pNetwork DeFi Platformu Hack Saldırısında 15 Milyon Dolar Çaldırdı
pNetwork DeFi Platformu Hack Saldırısında 15 Milyon Dolar Çaldırdı

pNetwork DeFi Platformu Hack Saldırısında 12 Milyon Dolar Çaldırdı

Bir DeFi platformu olan pNetwork hack saldırısına uğramış durumda. Bu saldırıda 15 milyon dolar çaldıran platform şu anda bilgisayar korsanına farklı bir teklifte bulundu.

277 Adet Wrapped Bitcoin (WBTC) Çalındı

Merkeziyetsiz bir finans protokolü olan pNetwork yaptığı açıklamada 277 adet Wrapped Bitcoin (WBTC) çalındığını duyurdu. Yaklaşık 12 milyon dolardan fazla varlıkla kayıplara karışan bilgisayar korsanına 1.5 milyon dolar ödül teklif edildi:

“Açıkları bulmak, maalesef oyunun kurallarından… Ancak hepimizi DeFi ekosisteminin büyümesini istiyoruz. Fonları geri göndermek de, bu büyümenin bir parçası olmaktır”

Binance Smart Chain ağı üzerinde çalışmakta olan pNetwork saldırının kritik bir açıktan kaynaklandığını bildirdi. Bu açıktan faydalanan hacker şu anda ekibin ödül çağrısına bir dönüş yapmış değil.

Son aylarda birçok merkeziyetsiz finans protokolü ciddi saldırılara uğramakta. Bu saldırılardaki toplam kayıplar 100 milyon doları aşarken bu miktar her geçen gün büyüyor. Yatırımcıları da korkutan bu durum artık şirketlerin güvenlik alanına ayırması gereken bütçeyi arttırmaları gerektiğini ortaya koymakta. Eğer saldırılar ve kayıplar devam ederse DeFi sektöründeki büyümenin yavaşladığını görebiliriz.

XRP Tarafından SEC Davasına İlişkin Yeni Açıklamalar Geldi

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Pancake Hunny DeFi Protokolü Hack Saldırısına Uğradı

Pancake Hunny DeFi Protokolü Hack Saldırısına Uğradı

Binance Smart Chain üzerinde bulunan Pancake Hunny DeFi protokolü birkaç saat önce büyük bir hack …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.