Ana Sayfa / Haberler / Polkadot geliştiricileri yeni bir oracle sağlayıcısı bulabilir
Polkadot, başka bir oracle sağlayıcısını farklı bir blockchain'den kaptı.

Polkadot geliştiricileri yeni bir oracle sağlayıcısı bulabilir

Polkadot geliştiricileri yeni bir oracle sağlayıcısı bulabilir.

Dağıtılmış depolama projesi Bluzelle, oracle sistemini Polkadot merkezi olmayan finans ekosisteminde kullanmak üzere getirmek için Web3 Vakfı ile işbirliği yapacak.Proje, 15 Eylül’de hizmetlerini Polkadot ağıyla, özellikle ağ üzerinde inşa edilen DeFi projeleri tarafından kullanılabilecek fiyat oracle çözümüyle entegre edeceğini resmen duyurdu.

Bluzelle, verilerin ve ilgili değişikliklerin geçerliliğini sağlamak için paylarını taahhüt eden bir dizi doğrulayıcıyı içeren dağıtılmış bir veritabanı sistemidir. Proje, son zamanlarda, Chainlink ( LINK ) veya Band Protocol gibi mevcut çözümler üzerinde ek işlevsellik sağlamak için veritabanı çekirdeğini kullanarak oracle alanına döndü .Ekip, çözümünün zincirde talep edilebilecek ve fiyatlar üzerinde istatistiksel analiz yapmak için kullanılabilecek geçmiş verileri içerdiğini söylüyor. Akıllı sözleşmeler, geçmiş verileri mevcut fiyatlar üzerinde akıl sağlığı kontrolü olarak kullanabildiğinden, bu, piyasaları ve fiyat verilerini manipülasyona karşı daha dayanıklı hale getirmeye yardımcı olabilir.

Bluzelle, Cosmos üzerine inşa edilmiş bir blok zinciri üzerinde çalışıyor ve iddia edilen saniyede 10.000 işlem hacmi ile Ethereum üzerine kurulu rakip çözümlerden daha ucuz olduğunu söylüyor.Bluzelle CEO’su Pavel Bains, fikir birliği altyapısının Cosmos’ta kaldığını söyledi. Bains, Polkadot işbirliğinin “seçkin inşaatçıların [programın] bir parçası olarak Polkadot’a bir köprü inşa etmeyi içerecek” dedi.

Bluzelle’ın veritabanları ve oracle’ları Polkadot’un Substrate çerçevesi üzerine inşa edilen tüm projelere sunulacak.

Bununla birlikte, entegrasyon hala bir ön aşamada, diyor Bains, “Şu anda gösterilecek hiçbir şey yok. Erken aşamalar. Halihazırda bir dizi DOT projesiyle çalışıyoruz. “

Polkadot, başka bir oracle sağlayıcısını farklı bir blockchain’den kaptı.Entegrasyon, Polkadot zincirinde DeFi altyapısı oluşturmak için yoğun bir şekilde baskı yapmaya devam ederken geliyor. Chainlink daha önce Parity ekibi tarafından Polkadot’a uyarlandığı için Bluzelle ek bir oracle sağlayıcı olarak getirildi.

Polkadot, mağaza kuran diğer zincirlerden birkaç DeFi projesi görürken, likit stake etme gibi yeni konseptler ilk olarak Polkadot üzerinde test ediliyor.

Hakkında Onur

Farklı Makaleler

Kripto madenciliği faaliyetleri artık Venezuela hükümeti tarafından düzenleniyor

Kripto madenciliği faaliyetleri artık Venezuela hükümeti tarafından düzenleniyor Venezuela’nın Kripto Varlıkları ve İlgili Faaliyetler Ulusal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.