Binance %20 İndirim

Profanity Cüzdanlarına Yaklaşık 1 Milyon Dolarlık Hack Saldırısı!

Profanity cüzdan adres oluşturucu kullanılarak oluşturulan özel adresler, 972.000 dolarlık bir kayıpla sonuçlanan saldırıya uğramış durumda. Daha öncesinde yaşanan olaya eklenen bu yeni hack, ortak payda olarak Proanity ile Ethereum adreslerini hedefleyerek önceki saldırıya benziyor.

Hacker, 732 ETH’yi Tornado Cash’e taşıdı

Önde gelen güvenlik şirketlerinden PeckShield, bu açığı PeckShieldAlert Chrome uzantısının resmi Twitter hesabı aracılığıyla duyurdu. Şirket, kripto topluluğunu yaklaşık 732 ETH (haber yayın saatleri itibariyle yaklaşık 972.000 dolar değerinde) değerinde bir saldırı konusunda uyardı. Operasyonda yer alan 0x9731F cüzdan adresi, izlerini örtmek amacıyla çalınan fonları Tornado Cash Mixer’a aktardı. Bilgisayar korsanı, Tornado Cash fonlarını sıralı bir şekilde aktarıyor. Saldırgan kısa sürede cüzdanı buraya aktararak geriye sadece 0,05 ETH bakiye bıraktı.

Saldırı, açık üzerinden oluşturulan diğer bazı özel adreslerin kötüye kullanımda 3 milyon dolardan fazla kaybetmesinden kısa bir süre sonra geldi. Geçen hafta, 3,3 milyon dolarlık kayıpla sonuçlanan başka bir hack raporları vardı.

Profanity aracında güvenlik sorunu!

Geçen haftaki hack, Profanity’nin güvenlik açığını vurgulayan merkezi olmayan kripto borsası 1inch tarafından yapılan birkaç uyarı çağrısının ardından geldi. 1inch Twitter üzerinden bir uyarı yayınlayarak yatırımcılardan fonlarını başka yerlerdeki adreslere aktarmalarını istedi. 1inch’e göre, Profanity’nin 256 bitlik bir işlem oluşturmak için 32 bitlik bir vektör kullanma pratiği, onu kolayca saldırıya açık hale getiriyor. 18 Eylül’de ortaya çıkan hack haberi, 1 inch’in uyarısından sadece üç gün sonra geldi. Kullanıcılar, Vanity-ETH ve Profanity gibi araçları kullanarak bu adresleri oluşturabilir. Ancak, Profanity üzerinde bir güvenlik açığı sorunu var gibi görünüyor.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Genesis Nedeniyle Sektörde Oluşan Korku Hafifliyor

Cathie Wood’un Ark Invest’i GBTC hisseleri satın alarak kripto piyasasına olan güveni geri kazandırırken, Grayscale …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.