Ana Sayfa / Haberler / Qualcomm İşlemci Tanıtımı

Qualcomm İşlemci Tanıtımı

Qualcomm, MWC Shanghai 2018 etkinliği kapsamında akıllı telefon ve tabletler için geliştirdiği yeni orta seviye işlemcilerini tanıttı. Bu kapsamda Snapdragon 429, Snapdragon 439 ve Snapdragon 632 olmak üzere üç yeni işlemci tanıtıldı.

7 nm Snapdragon işlemciler geliyor 7 nm Snapdragon işlemciler geliyor
Dünyanın en önemli mobil işlemci üreticilerinden TSMC, 7 nm Snapdragon işlemci üretimine hazırlanıyor.

Qualcomm, Snapdragon 429 ve 439’un, iki yıl önce piyasaya sürülen Snapdragon 425 ve 430 işlemcilere kıyasla yüzde 25 daha fazla performans ve daha az güç tüketimi sunduğunu açıkladı. Büyük bir öneme sahip olan bu yeni işlemcilerin güç verdiği akıllı telefonların, yılın ikinci yarısında satışa sunulması bekleniyor.

Büyük bir öneme sahip diyoruz, zira şu anda piyasada Snapdragon 600 serisi işlemcilerden güç alan 1350’den fazla, Snapdragon 400 serisi işlemcilerden güç alan 2300’den fazla mobil cihaz bulunuyor. Bu nedenle Qualcomm’un bu üç yeni işlemcisi, giriş ve orta segmentte yer alacak yüzlerce mobil cihaza güç verecek.

1.95 GHz hızında çalışan dört adet Cortex A53 çekirdeğinden oluşan Snapdragon 429, grafik gücünü Adreno 504 GPU’dan alıyor. 16 Megapiksel çözünürlüğünde tek kamera veya 8 Megapiksel + 8 Megapiksel çift kamera kurulumuna izin veren işlemci, uygun fiyatlı cihazları HD + çözünürlükte 18: 9 ekranlar ile buluşturacak.

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

Bitcoin Piyasası Sadece 15 Dakikada Çakıldı

Bitcoin Piyasası Sadece 15 Dakikada Çakıldı

Dün gece saatlerinde düşüş yaşayan Bitcoin piyasası sadece 15 dakikalık süre zarfında 1500 dolar civarında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.