Ana Sayfa / Haberler / Renault, parça uyumluluğu için blockchain platformunu test ediyor

Renault, parça uyumluluğu için blockchain platformunu test ediyor

Renault, parça uyumluluğu için blockchain platformunu test ediyor

Lüks otomobil üreticisi Groupe Renault , araç bileşenlerinin uygunluk sertifikasyonunu kolaylaştırmayı amaçlayan blockchain projesini test etti. Uzatılmış Uyumluluk Uçtan Uca Dağıtılmış veya daha iyi bilinen XCEED projesi, Renault’nun veri paylaşarak bir blok zinciri tedarik zinciri çözümü geliştirmek için diğer şirketlerle olan ortaklığından doğdu. Hyperledger Fabric ağı üzerine inşa edilmiş ve IBM ile işbirliği içinde devreye alınmıştır. XCEED, araç bileşenlerinin yasal uyumluluğunu izler ve onaylar. 

Renault, XCEED’i Douai fabrikasında test etti ve saniyede 500 işlemle bir milyondan fazla belgeyi işledi. XCEED, parça üreticileri ve arabaları yapanlar arasında uyumluluk bilgilerini paylaşır. Renault, platformun bilgi paylaşımını hızlandırarak gerçek zamanlı teslimata getirdiğini söyledi. Otomobil üreticisi XCEED’in verileri gizlilik içinde paylaşmak için güvenilir bir ağ oluşturduğunu açıkladı.

Renault’nun proje ortakları arasında Continental, Faurecia, Plastic Omnium ve Saint-Gobain bulunuyor. İlk olarak 2019’da duyuruldu.Otomobil üreticisi, 1 Eylül’de yeni pazar gözetimi düzenlemelerinin uygulamaya konmasıyla daha iyi bir uyum çözümüne duyulan ihtiyacın ortaya çıktığını söyledi . 2020’de revize edilen Avrupa Birliği’nin 2007/46 / EC Direktifi , güvenlik ve çevre standartlarını karşılamak için yeni araçların ve parçaların daha iyi izlenmesini sağlıyor. . Renault, tüm üretim zincirinin politikada belirlenen daha kısa zaman aralıklarına yanıt vermek için “yapısını ayarlaması gerektiğini” söyledi. 

Groupe Renault blockchain başkan yardımcısı Odile Panciatici şunları söyledi: 

“Başlattığımız XCEED projesi, Groupe Renault’nun yenilik yapma kapasitesinin güçlü bir örneğidir. Blockchain’in otomotiv endüstrisini dönüştürmek için bir vektör olduğuna inanıyoruz. Blockchain teknolojisi, ortakların çeşitli süreçleri, bilgisayar sistemleri ve veritabanları arasında bir bağlantı sağlayan, birkaç farklı şirketi içeren geniş bir ekosistemde gerçekten kendi başına ortaya çıkıyor. Tedarikçiler, müşteriler ve bağımsız distribütörler gibi şirket dışından sayısız aktörle değişim yaptığımız otomotiv endüstrisinde bu tür teknolojinin birden fazla kullanımı var. “

Hakkında Onur

Farklı Makaleler

Kripto madenciliği faaliyetleri artık Venezuela hükümeti tarafından düzenleniyor

Kripto madenciliği faaliyetleri artık Venezuela hükümeti tarafından düzenleniyor Venezuela’nın Kripto Varlıkları ve İlgili Faaliyetler Ulusal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.