Ana Sayfa / Haberler / Revolut Japonya Pazarına açılıyor
Japonya'ya iki büyük kripto şirketi giriyor.

Revolut Japonya Pazarına açılıyor

Revolut Japonya Pazarına açılıyor

Büyük bir Avrupa kripto para birimi dostu ticaret uygulaması olan Revolut, başka bir büyük pazara doğru genişliyor.Londra merkezli firma, Revolut’un 8 Eylül tweet’inde duyurduğu üzere Japonya’da dijital bankacılık uygulamasını başlattı .

The Nikkei tarafından hazırlanan bir rapora göre Japonya, Revolut için İngilizce konuşulmayan ilk pazar. Merkezi Londra’da bulunan şirketin Avrupa ülkeleri, Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya ve Singapur’da faaliyet gösteren dünya çapında 13 milyon kullanıcısı olduğu bildiriliyor .

Revolut’un Japonya’daki ilk kullanıma sunulması “uluslararası transferler” ve “23 para biriminde para yönetimi” ile sınırlı olacak. Kayıtlı kullanıcıların ayrıca Revolut markalı bir Visa banka kartı alacakları bildirildi.

Revolut’un Japonya’ya girişi, şirketin yeni müşterilerdeki önemli artışa rağmen 2019’daki kayıplarını üç katına çıkardığı bildirildikten kısa bir süre sonra geldi . Revolut’un kurucusu ve CEO’su Nik Storonsky’nin , şirketin geçen yılki büyük kayıplarının ardındaki ana nedenin agresif küresel genişleme olduğunu söylediği  bildirildi . Ekim 2019’da Revolut, Avustralya, Brezilya, Kanada, Japonya, Yeni Zelanda, Rusya, ABD ve Singapur gibi 24 yeni pazara genişleme konusundaki iddialı planlarını açıkladı .

Revolut, ülkeye başka bir büyük kripto şirketi ile birlikte girdiğinden Japonya, kripto ile ilgili şirketler için en çekici pazarlardan biri. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Kraken, 8 Eylül’de borsanın hizmetlerini Nisan 2018’de sona erdirdikten sonra Japonya’ya geri döneceğini resmen duyurdu .

Hakkında Onur

Farklı Makaleler

Kripto madenciliği faaliyetleri artık Venezuela hükümeti tarafından düzenleniyor

Kripto madenciliği faaliyetleri artık Venezuela hükümeti tarafından düzenleniyor Venezuela’nın Kripto Varlıkları ve İlgili Faaliyetler Ulusal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.