Ana Sayfa / Altcoinler / Rick and Morty’nin Kurucusu NFT Piyasasına Giriyor
Nft token nedir ?

Rick and Morty’nin Kurucusu NFT Piyasasına Giriyor

Advertisements

Rick and Morty’nin Kurucusu NFT Piyasasına Giriyor

Dijital sanat platformu Nifty Gateway, bu sabah attığı bir tweet’te animatör ve video yapımcısı Justin Roiland’ın yakında bir dizi “eşsiz token (NFT / Non-fungible tokens)” çıkaracağını söyledi:

“Justin Roiland’ı ilk kripto sanat sürümü için Nifty Gateway’e davet etmekten mutluluk duyuyoruz. Koleksiyonun tamamı Justin’in birkaç orijinal sanat eserini içeriyor ve 19 Ocak Salı günü yayınlanacak.”

NFT piyasası genişliyor

Kripto borsası Gemini’ın sahibi olduğu Nifty Gateway, NFT sanat nişinin en büyük oyuncularından biri. Yalnızca 2021’de bile birkaç milyon dolar değerinde tokenize edilmiş sanat eseri satıldı; daha geçen hafta bir sanat eseri 373.000 doların üzerindeki fiyatıyla alıcı buldu.

Aslında NFT’ler yalnızca sanat ile sınırlı değil. Bir ürün, hizmet, oyun içi varlıklar veya hemen hemen her şey hakkında tanımlanabilir bilgiler içeren akıllı sözleşmelerdir. Bu, bir NFT’nin özel anahtarına sahip olan kişinin o NFT’nin gerçek sahibi olduğu anlamına gelir. Böylece dolandırıcılık veya emek hırsızlığını ortadan kaldırır.

Sektörün büyümesi, her türden sanatçının geçmişlerine bakılmaksızın kreasyonlarından kâr elde etmelerini sağladı. Ancak, bazı içerik üreticilerinin tokenize edilmiş özçekimlerini bile satmayı başardığı garip bir dünyaya da kapılarını açtı.

Genellikle animasyon dizisi Rick and Morty’nin yaratıcısı olarak tanınan Roiland’ın bu hamlesi, sanatçının yeni gelişen eşsiz token piyasasına yönelik ilk girişimini işaretledi. NFT piyasası, kripto sanatına para yatırmaya istekli niş bir kitlesi ile öne çıkıyor.

Hakkında Hasan

Farklı Makaleler

BTC, ETH, BNB, ADA, XRP ve XLM Fiyat Analizi

Advertisements BTC, ETH, BNB, ADA, XRP ve XLM Fiyat Analizi Gelinen noktada son zamanlarda kurumlar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.