Ana Sayfa / Haberler / Ripple 1 Milyar Adet XRP Pompaladı

Ripple 1 Milyar Adet XRP Pompaladı

Advertisements

Kripto paralar arasında şirketlerle en çok ilişkisi bulunan para birimi Ripple, hesabından 1 milyar adet XRP çıkarttı. Bu hareketini düzenli olarak tekrarlayan Ripple, tokenlerin çoğunu şirketlere, diğer bir kısmını da piyasaya dağınık olarak göndermekte. Sürekli olarak piyasaya yeni XRP pompalamasından dolayı yatırımcıların tepkisini alan Ripple yönetimi durmuyor. Bu ay da yapılan 1 milyar adet XRP çıkışının ardından firmaya sosyal medya üzerinden eleştiri bombardımanı gerçekleşti. Whale Alert Twitter hesabından duyurulan hareketin altına yatırımcılar tarafından çeşitli olumsuz yorumlar geldi. Her ayın başında düzenli olarak tekrarlanan harekete yatırımcıların kızdığını bilse de sürekli XRP tokeni dağıtılmaya devam ediliyor.

Ripple tarafından piyasaya salınan 1 milyar adet XRP hareketinin ardından XRP fiyatlarında %4 oranında bir düşüş dikkat çekti. Piyasada milyarlarca XRP barındıran Ripple, fiyatları uzun bir süredir dengede tutmakta zorlanıyor. Geçtiğimiz haftalarda yaşanan genel kripto para değer kaybının ardından değerini önemli ölçüde kaybetmişti. Düzenli olarak tekrarlanan 1 milyar XRP çıkışının ardından da yine piyasalarda düşüş yaşandı. Sosyal medyadan şirketin bu hamleyi ne zaman durduracağını sorgulayan kullanıcıların tepkisi çoğalmakta. Bir çok yatırımcı şirketin bu hamleye devam etmesi halinde XRP yatırımı yapmayacağını duyurdu. Bu da şirketin sürekli olarak token dağıtması halinde ilerleyen dönemde daha da fazla değer kaybedebileceği anlamına geliyor. Bir süredir işlem hacminde de düşüş yaşayan XRP’nin, şirketin bu hamleye devam etmesi halinde daha da düşüş yaşaması kaçınılmaz olacaktır.

Ülkemizde yeteri kadar ilgi görmeyen XRP, yatırımlarının kaynağını profesyonel şirketlere borçlu. Bu milyarlık çıkışların nedeninin de şirketler olduğunu belirtmek gerek. Şirketler tarafından kullanılmak üzere dağıtılan bu tokenler piyasayı ister istemez kötü yönde etkilemeye devam ediyor.

Rus Yetkiliden Kripto Para Yasağı Hakkında Açıklama Geldi

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Rus Şirketi Kuzey Kutuplarda Bitcoin Madencilik Tesisi Kuruyor

Advertisements Rus Şirketi Kuzey Kutuplarda Bitcoin Madencilik Tesisi Kuruyor. hab Kuzey Kutup Dairesi’nin üzerindeki yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.