Ana Sayfa / Altcoinler / Ripple CEO’su Hindistan’ın yaklaşan kripto yasağını eleştirdi
Ripple CEO'su Garlinghouse İşlem Hacmi 2 Kat Artacak
Garlinghouse, 'Hindistan'ın kripto para biriminde flip-flop'unu görmek hayal kırıklığı yarattı' dedi.

Ripple CEO’su Hindistan’ın yaklaşan kripto yasağını eleştirdi

Advertisements

Ripple CEO’su Hindistan’ın yaklaşan kripto yasağını eleştirdi

Hindistan hükümet yetkililerinin, yasal çerçevesi alt kıtadaki kripto para birimlerini yasaklayacak yeni bir tasarıyı tartışmayı planladıkları bildiriliyor.

Bloomberg’in 15 Eylül raporuna göre, Hindistan federal kabinesi, mahkemelerin kapsamlı bir yasağı kaldırmasından altı ay sonra kriptoyu yasaklayan bir yasayı düşünüyor . Anonim kaynaklar, Hindistan hükümetinin blockchain teknolojisinin gelişimini teşvik edeceğini, ancak kripto para birimi ticaretini teşvik etmeyeceğini iddia etti.

Mayıs ayı itibarıyla Hindistan’da , banka hesabına veya diğer finansal araçlara erişimi olmayan kabaca 190 milyon bankasız yetişkin vardı . Bazı uzmanlar, Bitcoin ( BTC ) gibi kripto varlıklarının , yatırım ve tasarruf için basit araçlarla finansal okuryazarlığı teşvik etmenin bir yolu olduğunu iddia etti . 

Rezerv Hindistan’ın Bankası veya RBI önce 2018 yılında kripto işletmeler ile uğraşan kıyısında bir battaniye yasağı ülkenin kripto pazar dayatılan oldu 12.9 milyar $ değerinde. Yargıtay, Mart ayında RBI politikasını düşürdü ve alt kıtada yeni borsalarda bir patlamaya yol açtı . Kripto borsaları OKEx ve Coinpaprika A Mayıs raporu belirtilen eski yasağı ters aşağıdaki Q1 Hindistan’dan sitesi trafiğinde 545,56% artış vardı ve yeni kullanıcı sayısı da 4.100% arttı.

Bununla birlikte, Haziran ayından bu yana, kripto para birimlerini yasaklayabilecek yeni bir yasayı düşünen Hindistan hükümet yetkililerinin raporları var . RBI’nin bankaları kara listeye alma yaklaşımından farklı olarak, hükümet şimdi daha bağlayıcı olacağı bildirilen yasal değişiklik yoluyla kriptoyu yasaklamayı düşünüyor olabilir .

Hindistan Parlamentosu, salgın nedeniyle ertelendikten sonra Pazartesi günü yeniden toplandı. Ancak Tanvi Ratna, blockchain danışmanlık firmasıdır Politikası 4.0 CEO’su belirtilen hükümet gövdesi 18 gün boyunca oturumlar esnasında Eylül 13’ten itibaren hiçbir kripto yasağı mevzuatı adresine faturaları listesinde göründüğü söyledi. 

Hindistan kripto para borsası CoinSwitch’in kurucusu ve CEO’su Ashish Singhal, Haziran ayında dijital para birimlerine yönelik kapsamlı bir yasağın 2020’de olduğundan daha muhtemel olduğunu söyledi. 

Hakkında Onur

Farklı Makaleler

20 Ekim: Bu hafta takip edilmesi gereken 4 altcoin

Advertisements 20 Ekim: Bu hafta takip edilmesi gereken 4 altcoin. Bitcoin (BTC) fiyat hareketleriyle doğru …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.