Binance %20 İndirim

Ripple CTO’su, Elon Musk’ın Twitter Yorumlarına Karşı Çıktı

Ripple CTO’su David Schwartz, Elon Musk’ın Twitter hakkında yaptığı yorumlara karşı çıkan sözler sarf etti. Bilindiği üzere Elon Musk, sosyal medya devi Twitter’ı satın almak istediğini dile getiren bir mektup iletmişti. Ardından şirketle ilgili bazı politikaları da değiştirmek isteyen Musk’ın bu düşünceleri bazı isimlerce tepki topladı. Bu isimlerden biri de Ripple CTO’su Schwartz olurken ünlü isim şu sözleriyle Elon Musk’ı eleştirdi:

“O Twitter’ı ifade özgürlüğü açısından daha iyi bir yer yapmak istemiyor. O, Twitter’ı kendi desteklediği politik görüş doğrultusunda yönetmek istiyor. Bu inanılmaz derecede saçma bir yönetim politikası.”

Herkesçe özgürlüğü ifade eden bir platform olarak bilinen Twitter, bu sayede birçok tartışmaların da odağı haline geldi. Her türlü farklı görüşten kişinin yer aldığı sosyal medyanın bu sayede milyonlarca aktif kullanıcısı bulunmakta. Geçtiğimiz günlerde de platformun Elon Musk tarafından satın alınmak istendiği açıklandı. Elon Musk, şirketi satın almak için resmi bir teklif yaparak bunu yetkililerle paylaştı. Ancak bu kararla birlikte platformun özgürlük alanından uzaklaşacağı korkusu bazı isimlerce dile getirilmeye başlandı.

Elon Musk, bundan 2 gün önce yaptığı paylaşımında, “Bir sosyal medya platformunun politikasının iyi olması için, iki tarafın %10’luk radikal görüşe sahip olan gruplarının tamamen mutsuz olması gerekir.” sözlerini sarf etti. Bu sözler de Ripple CTO’su tarafından ağır tepki çekmiş durumda:

“Bu inanılmaz derecede saçma bir yönetim politikası. Mantıksız insanları ödüllendiren ve mantıklıları cezalandıran bir sistem. Ve bizim ekonomiden almamız gereken bir ders varsa, o da insanların ödüllere yönelik davrandığıdır.

Görünüşe göre Musk, gerçekten sosyal medya yönetimiyle ilgilenen kimseyle konuşmamış ve kafasındaki tüm düşünceleri en başa koyup uygulamak istiyor. O, Twitter’ı kendi desteklediği politik görüş doğrultusunda yönetmek istiyor. Benimsemediği politik görüşe de en zor şartları yaratmak istiyor”

Twitter’ı satın almak isteyen milyarder isme tepkiler gelmeye devam ediyor. Ripple CTO’suna ek olarak, çeşitli Twitter kullanıcıları da bu habere karşı tepkilerini dile getirdiler.

Coinbase, BtcTurk’ü Satın Alıyor İddiası!

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Kazakistan’da İnternetin Kesilmesi İle Madencilik Havuzlarında Ciddi Düşüş Görüldü

Orta Asya bölgesinde bulunan bir bağımsız devlet olan Kazakistan son günlerde gelen zam haberleriyle birlikte …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.