Ana Sayfa / Altcoinler / Ripple Kurucu Ortağı SEC Davasını Reddetmek İçin Harekete Geçti
Bybit
Ripple

Ripple Kurucu Ortağı SEC Davasını Reddetmek İçin Harekete Geçti

Ripple Kurucu Ortağı SEC Davasını Reddetmek İçin Harekete Geçti

Ripple yönetim kurulu başkanı Chris Larsen, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından açılan menkul kıymet davasını reddeden Brad Garlinghouse’a katıldı.Çarşamba günü sunulan bir mahkeme mektubunda Larsen’ın avukatları, Ripple yöneticisine karşı açılan davanın neden düşürülmesi gerektiğini açıklayan dört argüman sundular.Mektuba göre SEC, Larsen’ın 1933 Menkul Kıymetler Yasası’nın 5. Bölümünün ihlaline karşı “bilerek veya pervasızca önemli yardım sağladığı” iddialarını kanıtlayamıyor. Ayrıca mektupta, 2015 yılında Larsen Ripple CEO’su unvanını taşırken, hem Adalet Bakanlığı hem de Hazine Bakanlığı’nın Mali Suçları Uygulama Ağı’nın (FinCEN) XRP’yi bir para birimi olarak sınıflandırdığı belirtildi.

Bu argümana dayanarak Larsen’ın hukuk ekibi, Larsen’ın XRP satışlarının başarısını sağlamak için harekete geçtiğinin söylenemeyeceğini açıkladı.Dördüncü argüman kısmında mektup, Larsen’ın 2013’ten bu yana XRP’nin satışına dahil olduğu iddialarına da yanıt verildi:

“SEC, ÇOK-YILLIK BİR SÜRE BOYUNCA XRP SATIŞLARININ 2013’TE BAŞLAYAN TEK BİR TEKLİF OLDUĞUNU İDDİA ETTİĞİNDEN, ZAMANAŞIMI 2013’TE FAALİYETE GEÇMEYE BAŞLADI VE 2018’DE SONA ERDİ.”

Yine Çarşamba günü yayınlanan ayrı bir mektupta Garlinhgouse’un avukatı Matthew C. Solomon, Ripple CEO’su aleyhine açılan davanın reddedilmesi yönünde iki argüman sundu.

Solomon, Larsen’ın avukatlarına benzer bir şekilde ABD New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesinden Yargıç Analisa Torres’e, FinCEN’in XRP’yi daha önce sanal para birimi olarak sınıflandırdığını yazdı.

Ripple, anlaşmanın söz konusu olmadığını söylemişti

Garlinghouse’un yasal temsilcisi ayrıca, hisse senetleri düzenlemelerini kişisel olarak ihlal ettiği için SEC’in Ripple CEO’suna karşı açtığı davayı da eleştirdi. Solomon’a göre, Garlinghouse’un XRP token’larının satışıyla ilgili faaliyetleri, şirketin başkanı olarak bu işin bir parçasıydı.Hem SEC hem de Ripple daha önce duruşma öncesi anlaşmanın gündemde olmadığını belirtmişti

Hakkında Halil

Farklı Makaleler

Shiba Inu (SHIB) Yükseliş Trendini Korumaya Devam Ediyor

Shiba Inu (SHIB) Yükseliş Trendini Korumaya Devam Ediyor

Son haftaların en çok konuşulan kripto paralarından biri olan Shiba Inu (SHIB) yükseliş trendini korumaya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.