Ana Sayfa / Altcoinler / Ripple Sec davasına iyi hazırlanıyor
SEC, ICOBox ve Kurucusuna 16 Milyon Dolarlık Ceza Kesti
SEC, ICOBox ve Kurucusuna 16 Milyon Dolarlık Ceza Kesti

Ripple Sec davasına iyi hazırlanıyor

Advertisements

Ripple Sec davasına iyi hazırlanıyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), geçtiğimiz aylarda Ripple (XRP)’e resmen dava açtı. Bu davanı ardından birçok borsa ve platform XRP’ye olan desteğini sonlandırdı. Ripple piyasasından kaçışlar devam ederken, şirket SEC’in açtığı davaya güçlü bir şekilde hazırlanıyor. 21 avukat, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Ripple ve iki yöneticisine karşı açtığı davayla mücadele etmeye hazırlanıyor.

21 avukat, SEC’in Ripple (XRP)’a karşı açtığı davayla mücadele etmeye hazırlanıyor

Mahkeme belgelerine göre, dört avukat şirketin CEO’su Brad Garlinghouse’u temsil ediyor. Diğer 4 avukat kurucu ortak Chris Larsen’i temsil ediyor ve 13 avukat ise şirket için çalışıyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), geçtiğimiz aylarda Ripple’a resmen dava açtı. SEC bu dava kapsamında, Ripple ve şirketin CEO’su Brad Garlinghouse ile kurucu ortak Chris Larsen’ı, XRP aracılığıyla 1,3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul kıymet satışı yapmakla suçluyor.

Birleşik Krallık'a Göre Ripple (XRP) Bir Menkul Kıymet Değil

Ayrıca SEC, Ripple’ın XRP’yi piyasaya sürüldüğünde yasadışı olarak kayıtsız bir menkul kıymet olarak sattığını ve kripto paranın bugüne kadar bir menkul kıymet olduğunu iddia ediyor. Komisyon Salı günü, SEC’in İcra Dairesi vekili Mark P. Berger’in bu ay ajanstan ayrıldığını duyurdu. Mark P. Berger ajansa 2017 yılında katıldı ve Ağustos ayında İcra Kurulu Başkan Vekili seçildi. Ripple’a ek olarak Mark P. Berger, Robinhood, Credit Suisse Securities, New York Stock Exchange, JP Morgan Securities, Deutsche Bank AG, Herbalife Nutrition, Stryker Corp, General Electric, Hertz ve Telegram Group’a karşı da harekete geçti.

Yeni SEC Başkan’ı Ripple davasını nasıl etkileyecek?

Çok sayıda haber, ABD Başkanı seçilen Joe Biden’ın SEC’in bir sonraki başkanı olarak Gary Gensler’ı seçeceğini gösteriyor. Gary Gensler, SEC Başkan Vekili Elad Roisman’ın yerini alacak.  Gary Gensler, şimdi SEC’in Ripple‘a karşı mücadelesine başkanlık edecek. Ancak kötü haber ise Gary Gensler’in bir MIT konferansındaki konuşmasına bakıldığında görülüyor. Bu konferansta Gary Gensler, XRP’nin bir menkul kıymet olarak sınıflandırılmasının “güçlü bir durum” olduğunu belirtti.

Hakkında Hasan

Farklı Makaleler

BTC, ETH, BNB, ADA, XRP ve XLM Fiyat Analizi

Advertisements BTC, ETH, BNB, ADA, XRP ve XLM Fiyat Analizi Gelinen noktada son zamanlarda kurumlar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.