Ana Sayfa / Haberler / Ripple Şirketinin İlk Çeyrek Performansı Paylaşıldı
Ripple Şirketinin İlk Çeyrek Performansı Paylaşıldı
Ripple Şirketinin İlk Çeyrek Performansı Paylaşıldı

Ripple Şirketinin İlk Çeyrek Performansı Paylaşıldı

Ripple CEO’su Brand Garlinghouse tarafından şirketin ilk çeyrek performansı paylaşıldı. Paylaşılan verilere baktığımızda şirketin ilk çeyrekte önemli bir gelişim gösterdiğini söyleyebiliriz. Sanal bir toplantıda konuşan Garlinghouse “güçlü bir ivme” yakalandığı belirtiliyor.

Dünya genelinde 300’den fazla şirket ile çalışan Ripple, ağda yapılan işlemlerin de bu dönemde önemli bir yükseliş gösterdiğini öne sürdü. Açıklanan verilere göre RippleNet ağı, 2019 4. çeyrek ile 2020 2. çeyrek arasındaki işlem hacminde yüzde 85’lik bir artış göstermeyi başardı.

Artık Dolar başta olmak üzere ulusal paraların pandemi döneminde yeterli olmadığını vurgulayan Ripple CEO’su Garlinghouse, bu durumun bir süre daha devam etmesini bekliyor. Bu süreçte kripto paralarla işlemlerin çok daha hızlı ve ekonomik bir şekilde yapıldığını hatırlatan Garlinghouse’a göre Ripple daha da değer kazanacak.

Kısa sürede corona virüsü kaynaklı ekonomik krizin kalkmasını beklemeyen ünlü ismin yaptığı açıklamalara göre işe alımlarda daha dikkatli olacaklarını belirtti. Özellikle de bu süreçte işe alınacak kişilerin daha özenli seçileceği belirtiliyor. Yıl sonuna kadar çalışan sayısını 575’e kadar çıkartması beklenen Ripple için çalışmak isteyenlerin daha fazla çaba sarf etmesi gerekecek.

XRP’nin daha yüksek işlem hızı ve düşük enerji tüketimi nedeniyle çok daha karlı olduğunu belirten ünlü CEO, daha sürdürülebilir bir yöntem olduklarını ekledi.

“XRP’yi ödemeler için gerçekten etkili bir araç olarak nasıl kullandığımıza ve kullanacağımıza odaklanmaya devam edeceğiz.”

Santander ve PNC gibi birçok önemli banka ile çalışmalar yaptıklarını belirten Ripple, ilerleyen dönemde bu bankalarla aktif bir süreç başlatmak istediklerini belirtti. Bu sayede bankaların daha hızlı işlem gücüne sahip olmaları hedefleniyor. Henüz XRP sistemini kullanmayan bankaların bu sisteme geçmeleri halinde zamandan ve nakitten önemli derecede tasarruf etmeleri hedeflenmekte. Test aşamasında olan Ripple ise projenin kısa sürede tamamlanacağını belirtiyor.

Türkiye Kripto Para Sahipliği Oranında Dünyada 1. Sırada Çıktı

https://twitter.com/habercoinnet

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Koindex İle METEFE Ortaklığı Kullanıcıları Memnun Etti

Koindex İle METEFE Ortaklığı Kullanıcıları Memnun Etti

Kripto para borsası Koindex ile METEFE arasında imzalanan ortaklık kullanıcıları memnun etmiş görünüyor. Bu ortaklık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.