Ana Sayfa / Altcoinler / Ripple, Suudi Arabistan Merkez Bankasıyla Anlaşma İmzaladı
ripple

Ripple, Suudi Arabistan Merkez Bankasıyla Anlaşma İmzaladı

Advertisements

Ripple’ın işbirliğine gittiği yüzlerce finans kuruluşuna bir yenisi daha eklendi. Ripple, 14 Şubat tarihinde Suudi Arabistan Para Ajansı (SAMA) ile sınır ötesi ödeme teknolojilerine destek sağlamak için bir anlaşma yaptığını duyurdu.

SAMA ve Ripple, bankaların sınır ötesi ödemeleri uçtan uca izlemeyle anında çözmesini sağlayan Ripple’in kurumsal yazılım çözümü xCurrent’i kullanmaları için Suudi Arabistan bankalarına destek sağlamak için bir pilot program hazırladı.

Merkez bankası tarafından başlatılan türünün ilk örneği olan pilot program, Suudi Arabistan bankalarına sınır ötesi ödeme işlemleri için xCurrent kullanmasını sağlayacak. SAMA, program yönetimi ve eğitimi ile Suudi Arabistan bankalarını destekleyecek.

Ripple’in global altyapı yenilik müdürü Dilip Rao, şunları söyledi:

“Dünya genelindeki merkez bankaları, sınır ötesi ödemeleri nasıl değiştirebileceğinin farkında olarak Blockchain teknolojisine yönelmekte ve hem şirketlerin hem de tüketicilerin ticaretinde daha düşük engellerle sonuçlanmaktadır.”

Rao ekledi, “SAMA, yerel bankalara Ripple’in yenilikçi blokaj çözümü kullanarak anında ödeme yapmak isteyen kaynaklar sağlamak için ilk merkez bankası olarak önderlik ediyor.”

Ripple, 100’den fazla finans kuruluşuyla ortaklıklar kurdu ve kurmaya devam etmekte, son olarak geçen hafta Çin merkezli bir ödeme hizmetleri sağlayıcısı olan LianLian International ile ortaklık anlaşmasına vardılar. Aynı zamanda Ripple ülkemizde Akbank’la ortak durumda.

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

BTC, ETH, BNB, ADA, XRP ve XLM Fiyat Analizi

Advertisements BTC, ETH, BNB, ADA, XRP ve XLM Fiyat Analizi Gelinen noktada son zamanlarda kurumlar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.