Ana Sayfa / Altcoinler / Ripple (XRP) Bu Hafta %40 Değer Kazanmayı Başardı
Ripple (XRP) Bu Hafta %40 Değer Kazanmayı Başardı
Ripple (XRP) Bu Hafta %40 Değer Kazanmayı Başardı

Ripple (XRP) Bu Hafta %40 Değer Kazanmayı Başardı

Kendi yatırımcıları tarafından da zaman zaman eleştirilen popüler altcoin birimi Ripple (XRP) bu hafta %40 değer kazanmayı başarmış durumda. Yatırımcısını şaşırtan Ripple’da yaşanan bu artışın sebebi olarak ise Bitcoin’de yaşanan çkış ve piyasalardaki genel iyileşme olarak gösteriliyor.

Yazının kaleme alındığı sıralarda 0.29 dolardan işlem görmekte olan Ripple, grafiklere baktığımızda ise haftalık zirvesini 0.30 dolar olarak göstermekte. Kısa sürede önemli bir çıkış yakalamada yapılan anlaşmaların da etkili olduğu düşünülüyor. Özellikle de bireysel yatırımcılar tarafından eleştirilen XRP ekosistemi birçok şirketle ortak çalışma yürüttüğü için kendisini taze tutabilmekte. Bu açıdan da kendisini kriz zamanlarında dahi önemli bir düşüş yaşamazken görüyoruz.

Yeni hedefin 0.50 dolar olarak gösterildiği Ripple’da yatırımcıların uzun bir süredir bu seviyeyi hayal ettiğini söyleyebiliriz. Kripto para lideri Bitcoin’de yaşanan çıkıştan olumlu etkilenmesi ile birlikte bu hedefine bir adım daha yaklaşan popüler altcoin için işlerin iyi gittiğini belirtmek mümkün.

Yaşadığı çıkışın ardından son 24 saatte yaklaşık %5 değer kaybeden popüler altcoin birimi içinde bulunduğumuz günde bir düzenlemeye girmiş gibi görünüyor. Ancak asıl amaç şuan için 0.30 seviyesinde tutunmak olarak belirlenmiş durumda. Buna oldukça yakın seyir eden Ripple için önemli birkaç atakla beraber çok daha iyi seviyelerin görünmesi mümkün.

Ripple (XRP) için 19 Temmuz tarihinden bu yana süren grafiğe baktığımızda çok daha olumlu bir tablo görüyoruz. Son birkaç haftadır önemli çıkışlar yakalayan altcoin birimi, bu süreçten sonra %70 değer kazanmayı başarmış. Bu hafta içerisinde yapılan son bir hamle ile de 0.30 seviyelerini gören XRP’nin grafik tablosunu takip etmesi halinde güçlü bir destek seviyesi oluşturulabilir. Özellikle dünya genelinde corona virüsünün korkusu devam ederken kurumsal yatırımcıların da oyuna girdiğini görebiliriz. Ellerinde bulundurduğu varlıkları korumak isteyen bu yatırımcıların satın alımları ile birlikte tablolarda yeşil çizginin tavan yaptığını görmek mümkün olacaktır.

Bitcoin Balinalarının Sayısı Artışta | Peki Bu Durum Neye İşaret?

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Büyük Koreli Bankalar Blockchain Tabanlı Kimlik Sistemine Geçiş Yaptı

Blockchain geliştiricisinin zihninin içinde: Yönetişim krizi

Blockchain geliştiricisinin zihninin içinde: Yönetişim krizi Yükseltilebilirlik, dikey ölçeklendirme ve yönetişim: Bu üç sorunun ortak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.