Ana Sayfa / Haberler / Ripple Yarım Milyar Tokeni Piyasaya Sürdü
Ripple Yarım Milyar Tokeni Piyasaya Sürdü
Ripple Yarım Milyar Tokeni Piyasaya Sürdü

Ripple Yarım Milyar Tokeni Piyasaya Sürdü

Advertisements

Blockchain altyapısıyla oluşturulmuş bir ödeme ağı için kullanılan Ripple, tekrardan yarım milyar tokeni piyasaya sürdü. Buna rağmen XRP’de yaşanan artışın beklenenlerin altında kaldığını söyleyebiliriz.

Her ayın başında gerçekleştirilen bu olay 55 ay boyunca sürdürülecek projenin bir parçası. Geride bıraktığımız Ocak ayında XRP yatırımcılarının şanslı olduklarını söylemek mümkün. Daha önceki aylarda çok daha düşük tepki verildiği görülmüştü. Şubat ayına doğru Ripple piyasalarında %26 civarında bir artış görüldü.

Birçok XRP yatırımcısı şirket tarafından yapılan bu hamleye karşı tepki göstermekte. Ancak, yatırımcıların sitemlerine karşın piyasalarda çıkışın devam ettiğini söyleyebiliriz. Şirketlerin çeşitli amaçlarla kullanması için dağıtılan bu tokenler, firmaya göre gelişimde önemli bir rol oynuyor. İlerisi için daha büyük planlara sahip olan Ripple, bu zamana kadar önemli ilerleme katetti. Firmanın açıkladığı amaç ise, piyasadaki oyunculara teşvik sağlamakla birlikte, yeni çıkan token’ları kontrol altında tutmak.

Bitcoin’de son birkaç haftadır yaşanan artışın altcoinler üzerinde de etki gösterdiği biliniyordu. Bu yükselişten Ripple fiyatlarının da nasibini aldığını söyleyebiliriz. Genel olarak birçok altcoin biriminin çıkış yaşadığı son günlerde yatırımcılar oldukça memnun.

Ocak ayında %65 gibi yüksek bir çıkış oranıyla yatırımcısını memnun eden Litecoin’e kıyasla, XRP piyasaları isteneni veremedi. Daha mütevazi bir çıkışın yaşandığını görüyoruz.

Yatırımcılarıyla arası iyi olmayan XRP için Ripple firmasının gereğinden fazla müdahalede yaptığı düşünülüyor. Bu düşünce nedeniyle tartışmaların devam ettiğini söyleyebiliriz. Yakın zamanda yapılan bir röportajda CEO Brad Garlinghouse, yöneticilerin XRP arzını kontrol edemediklerini ve kimi kuruluşların çok alım yapmalarını durdurmak için harekete geçeceklerinin altını çizdi.

Kobe Bryant Fotoğrafında Kripto Madencilik Yazılımı Tespit Edildi

https://tr.wikipedia.org/wiki/Ripple

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Abd’deki tüm borsalar XRP işlemlerini durdurdu

Advertisements Abd’deki tüm borsalar XRP işlemlerini durdurdu. Ünlü Blockchain şirketi Ripple (XRP), ABD Menkul Kıymetler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.