Ana Sayfa / Altcoinler / Ripple’a bir dava daha açıldı
Binance %20 İndirim
ripple haberleri

Ripple’a bir dava daha açıldı

Ripple’a bir dava daha açıldı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), geçtiğimiz günlerde Ripple (XRP)’a karşı dava açtı. Bu gelişmenin ardından XRP piyasasında sular durulmuyor. Dün Ripple’a, şirketin 200 milyon dolarlık C serisi finansman turuna liderlik eden Tetragon Financial Group da dava açtı.

Ripple’a yatırım yapan Tetragon, şirketi dava ediyor!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), geçtiğimiz haftalarda Ripple’a resmen dava açtı. SEC bu dava kapsamında, Ripple ve şirketin CEO’su Brad Garlinghouse ile kurucu ortak Chris Larsen’ı, XRP aracılığıyla 1,3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul kıymet satışı yapmakla suçluyor. SEC’in dava açmasının ardından XRP piyasasında olumsuz gelişmeler yaşandı.

San Francisco merkezli Blockchain şirketi, şirketin 200 milyon dolarlık C serisi finansman turuna liderlik eden Tetragon Financial Group tarafından dava edildi.

Sıcak Gelişme: Ripple’a Yatırım Yapan Şirket SEC Suçlamalarının Ardından Şirkete Dava Açtı

Ripple Tetragon’un açtığı davaya yönelik açıklamada bulundu

Ripple ise bugün Tetragon’un açtığı davaya yönelik açıklamada bulundu. Ripple konuya yönelik açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

RİPPLE’IN C SERİSİ YATIRIM ANLAŞMASINDA TETRAGON’UN EĞER XRP İLERİYE DÖNÜK BİR MENKUL KIYMET OLARAK KABUL EDİLİRSE, ELİNDEKİ RİPPLE HİSSELERİNİ GERİ VERME SEÇENEĞİNE SAHİP OLDUĞUNA DAİR BİR HÜKÜM VAR. XRP’NİN MENKUL KIYMET OLDUĞU KONUSUNDA BİR KARAR BULUNMADIĞINDAN BU DAVANIN HİÇBİR DAYANAĞI YOKTUR. TETRAGON’UN ABD’DEKİ YASAL BELİRSİZLİKTEN HAKSIZ BİR ŞEKİLDE YARARLANMAYA ÇALIŞMASI NEDENİYLE ÜZGÜNÜZ. MAHKEMELER BU BELİRSİZLİĞİ ORTADAN KALDIRACAK VE BİZ POZİSYONUMUZDAN ÇOK EMİNİZ.

Hakkında Hasan

Farklı Makaleler

celsius network

Celsius (CEL) Bir Haftada Yüzde 300 Değerlendi

Son günlerde adından sıkça söz edilen Celsius (CEL) bir haftada %300 değer kazanmış durumda. Son …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.