Ana Sayfa / Bitcoin / Rockefeller Ailesi’ne Ait Yatırım Bankası Bitcoin İçin Toplantı Yapacak
Rockefeller Ailesi'ne Ait Yatırım Bankası Bitcoin İçin Toplantı Yapacak
Rockefeller Ailesi'ne Ait Yatırım Bankası Bitcoin İçin Toplantı Yapacak

Rockefeller Ailesi’ne Ait Yatırım Bankası Bitcoin İçin Toplantı Yapacak

Dünya genelinde en zengin ailelerden birisi olan Rockefeller, bilindiği üzere birçok yatırım bankası üzerinden işlem gerçekleştiriyor. Yine kendilerine ait olan Goldman Sachs yatırım bankası da onlardan birisi. Yakın zamanda yapılan bir duyuruya göre Rockefeller ailesine ait bu banka Bitcoin için bir toplantı yapacak. Söz konusu toplantının yatırımcılar tarafından ortaya atılan istek doğrultusunda yapılacağını da hatırlatmak gerek.

Toplamda 10 trilyon ile 30 trilyon dolar arasında bir paranın sahibi oldukları tahmin edilen Rockefeller Ailesi büyük bir yatırımcı topluluğuna da yol göstericilik yapıyor. Bu yatırımcı kitlesi son zamanlarda Bitcoin ve diğer kripto paralar için bankadan toplantı talep etmekteydi. Sonunda da bu talepler doğrultusunda toplantı kararı alan banka 27 Mayıs tarihinde yatırımcılarla buluşacak.

1869 yılında kurulan ve merkezinin New York’da bulunduğu Goldman Sachs yatırım bankası dünyanın dört bir yanından yatırımcılara hizmet vermekte. Çok uluslu bu bankanın Türkiye ayağının da bulunduğunu hatırlatmak gerek.

“ABD’nin Ekonomik Görünümü” ve “Mevcut Enflasyon Politikalarının Etkileri, Altın ve Bitcoin” gibi konuların ele alınacağı toplantıya olan ilgi bir hayli fazla. Haberlerin yayınlanmasının ardından kripto para topluluğu da hareketlenmeye başladı. Toplantıdan çıkacak kararlara ve yapılacak açıklamalara göre Bitcoin’de bir hareketlenme de bekleniyor. Wall Street’in uzun bir zamandır ısrarla reddettiği kripto paralara bu toplantı yeni bir biçim verebilir. Wall Street’te bulunan birçok yatırımcı Goldman Sachs ile bağlantılı olduğu için sözlerini önemseyecektir. Bu doğrultuda da Bitcoin piyasalarının artışa geçtiğini görmemiz mümkün.

Alanında Uzman İsimler Toplantıda Yer Alacak

Toplantıda alanında uzman isimler olan Goldman Sachs’ın Baş Yatırım Sorumlusu Sharmin Mossavar-Rhami, Harvard Kennedy Okulu’nda ekonomi profesörü olan Jason Furman ve Goldman Sachs’ın Baş Ekonomisti ve Küresel Araştırmalar Başkanı Jan Hatzius’un da bulunacağı açıklandı. Bitcoin’i birçok noktadan değerlendirecek olan bu isimlerin alacağı kararlar büyük sürprizleri de beraberinde getirebilir.

Dünyanın en zengin ailelerinden biri olan Rockefeller’in de işin içinde bulunduğunu, onlara ek olarak birçok ünlü yatırımcının da bu bankayla bağlantılı olduklarını hatırlatalım. 27 Mayıs tarihinde yapılacak toplantı sonrasında piyasalarda yaşanacak hareketlenmeleri hep birlikte göreceğiz.

Kripto Para Piyasaları Sessizliğini Koruyor | Düşüş Kapıda Mı?

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Bugün Yaptıkları Çıkışlar İle Dikkat Çeken 3 Altcoin Birimi

Bugün Yaptığı Çıkış İle Dikkat Çeken 3 Altcoin Birimi

Bitcoin piyasasında işler halen durgun ilerlerken altcoin piyasaları onun aksine son 24 saat içerisinde oldukça …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.