Ana Sayfa / Haberler / Ronin Platformundan Çalınan Yüz Milyonlarca Dolar, Tornado Cash İle Aklanıyor
Binance %20 İndirim
DeFi Hack Ronin
DeFi Hack Ronin

Ronin Platformundan Çalınan Yüz Milyonlarca Dolar, Tornado Cash İle Aklanıyor

Geçtiğimiz günlerde yaşanan Ronin DeFi hack olayının ardından, saldırıyı yapan kişiler bu çalıntı varlıkları aklamaya başladı. İlk olarak bir miktar varlığı merkezi borsalara transfer eden bilgisayar korsanının şimdiki hamlesi de bu kripto paraları Tornado Cash ile aklamak oldu. Çeşitli karmaşık işlemler ile varlıkların takibini iyice zorlaştıran Tornado Cash ile bilgisayar korsanları şimdiden %7,5’lik kısmı aklamayı başardılar.

Milyonlarca Dolarlık Çalıntı Varlık Aklanıyor!

Ronin platformundan 625 milyon dolarlık kripto para çalan bilgisayar korsanı veya korsanları, saldırının ardından halen bulunabilmiş değil. Şimdi de bu çalıntı varlıkları aklama girişimlerine başlayan korsanlar, Tornado Cash ile bir miktar varlığı aklamayı başardı.

Ronin platformunun kurucusu olan Sky Mavis şirketi, aynı zamanda popüler metaverse oyunlarından Axie Infinity sisteminin de yaratıcısı. Saldırının ardından ağır bir darbe alan şirket, zararları karşılamak adına Binance ile birlikte bir fon başlattı. Bu fonda şimdiye kadar 150 milyon doları aşan bir birikim toplayan şirketin bu noktada çabaları devam ediyor.

Platforma saldıran kişileri tespit etmek için kolluk kuvvetleri ile çalışan Ronin yetkilileri henüz konuyla ilgili bir gelişmeye imza atabilmiş değil.

XRP, Cardano ve Solana’yı Geride Bırakmayı Başardı!

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Çin'den Bitcoin Yatırımları Hakkında Uyarılar Devam Ediyor

Çin’den Bitcoin Yatırımları Hakkında Uyarılar Devam Ediyor

Resmi Çin ulusal haber medyası, okuyucuları kripto para birimine yatırım yapmalarını ve kullanmalarını önlemek için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.