Ana Sayfa / Analizler / Ruffer Investment bitcoin satışı gerçekleştirdi
btc haberleri

Ruffer Investment bitcoin satışı gerçekleştirdi

Ruffer Investment bitcoin satışı gerçekleştirdi.

İngiltere merkezli Ruffer Investment Company Limited, öncü kripto para birimine yaptığı ilk yatırımın değerinin son birkaç ayda artmasının ardından 650 milyon dolar değerinde Bitcoin sattığını açıkladı.

The Telegraph’a göre şirket, Kasım ayında Ruffer Multi-Strategies Fund aracılığıyla yaptığı %2,5’lik Bitcoin tahsisinde 750 milyon dolarlık bir miktar ortaya koydu ve altın maruziyetini Bitcoin lehine azalttı. Firmanın Aralık ve Ocak aylarında kâr aldığı bildirildi.

Ruffer’ı yöneten Duncan MacInnes, firmanın kripto para biriminin “anında patlamasını beklemediği” için ne kadar iyi performans gösterdiğine şaşırdığını söyledi. MacInnes şunları ekledi:

“TÜM FONLARIMIZ İÇİN KASIM AYINDA YAPTIĞIMIZ TAHSİSAT TOPLAMI YAKLAŞIK 600 MİLYON DOLARDI. İKİ KAT ARTTI. BU YÜZDEN ALDIĞIMIZ KADARINI BOZDURMAYA VE 650 MİLYON DOLARLIK KÂR ALMAYA KARAR VERDİK. HALEN 700 MİLYON DOLARLIK BİTCOİN’İMİZ VAR.”

PayPal, kullanıcılarının platformunda BTC, BCH, ETH ve LTC satın almasına, satmasına ve tutmasına izin verdiğini açıklamasının ardından geçen yıl Ekim ayında BTC fiyatı 11.000 dolardan biraz fazla yükseldi. Kasım ayının başlarında BTC 15.500 dolardan işlem görüyordu ve boğa koşusu, Ocak ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 42.000 dolara ulaşılana kadar devam etti.

Bitcoin’in boğa koşusu, Aralık 2017’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 dolardan Aralık 2018’de 3.000 doların biraz altına düşmesiyle başlayan bir ayı piyasasının ardından geldi. Daha sonra, geçen yılın sonlarında sıçrama gerçekleştirmeden önce kademeli olarak toplandı.

MacInnes: Bitcoin, dijital altın

MacInnes, Ruffer’ın “birkaç yıldır” Bitcoin performansını izlediğini, ancak 2017’de şüphelendiğini açıkladı. Yine de MacInnes, bu yıl “her şey değişti” ve ekonomik ortam BTC için “daha iyi olamazdı” dedi.

Yönetici, dünya genelinde negatif faiz oranlarına ve tahvil getirilerine ve “salgın nedeniyle nakit paraya karşı savaşın” Bitcoin için olumlu faktörler olduğunu söyledi; hayatımızın artık daha dijital hale geldiğine işaret etti:

“ARTIK SATIN ALAN UYGUN DÜZENLENMİŞ KURUMLAR DA VAR. İNSANLAR ALTERNATİF GÜVENLİ LİMAN VARLIKLARINA MUHTAÇ VE BİTCOİN DİJİTAL BİR ALTIN GİBİDİR.”

Binance

Hakkında Halil

Farklı Makaleler

Kaleo'dan Akıl Almaz Gelecek Öngörüleri

Kripto Paralar Standart Paraların Yerini Alabilir Mi?

Teknolojiyi takip eden herkesin aklındaki bir soru aslında bu, kripto paralar, özellikle de bu işin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.