Ana Sayfa / Haberler / Rus blockchain oylama sistemi GitHub’da görünüyor
blockchain

Rus blockchain oylama sistemi GitHub’da görünüyor

Rus blockchain oylama sistemi GitHub’da görünüyor.

Eylül ayında blockchain tabanlı e-oylama sistemi, ülkenin federal seçim otorite platformunun kaynak koduna genel erişimi sağlamıştır.Rusya Merkez Seçim Komisyonu (MSK) tarafından yapılan resmi bir açıklamaya göre, e-oylama sisteminin kaynak kodu 7 Eylül’de kısmen GitHub’da yayınlandı.

İlk sürüm, akıllı sözleşmeler için kaynak kodunu ve geliştirici kitaplıkları ve oy sayımından sorumlu sunucular gibi e-oylama platformunun ön uç öğelerini içeriyordu.CEC’e göre, e-oylama platformunun dahili unsurlarının 10 Eylül’de yayınlanması bekleniyor. Yayın sırasında, GitHub’daki en son yayınlar Eylül’de yayınlandığından kodun iç kısmının hala yayınlanmadığı iddia ediliyor. 7.

Rusya, Rusya Federal Meclisi’nin alt meclisi olan State Duma için yaklaşan seçimlerde blockchain destekli oylama sistemine pilotluk etmeye hazırlanıyor .

13 Eylül için planlanan Duma seçimlerinin başlangıçta Eylül 2021’den önce gelmesi bekleniyordu . Diğer federal ofisleri de içeren seçimler, Rusya’nın 2020 yazında Anayasa değişiklikleri için yaptığı oylama sırasında blockchain oylama sistemini pilot olarak kullanmasından kısa bir süre sonra geldi .

 4 Temmuz’da yürürlüğe giren değişiklikler, Başkan Vladimir Putin’in 2036’ya kadar altı yıllık iki dönem daha hizmet etmesine izin veriyor . Oylamada, blockchain sisteminin bir dizi hataya ve büyük veri ihlallerine maruz kaldığı bildirildi .

Hakkında Onur

Farklı Makaleler

Kripto madenciliği faaliyetleri artık Venezuela hükümeti tarafından düzenleniyor

Kripto madenciliği faaliyetleri artık Venezuela hükümeti tarafından düzenleniyor Venezuela’nın Kripto Varlıkları ve İlgili Faaliyetler Ulusal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.