Ana Sayfa / Haberler / Rus Erkekleri, Eşlerine Bitcoin Hediye Ediyor
hediye-bitcoin

Rus Erkekleri, Eşlerine Bitcoin Hediye Ediyor

Kripto para birimleri Rusya’da hediye olarak verilmesi iyi bir fikir olarak popülerlik kazanıyor. Yeni bir araştırmaya göre Ruslar giderek daha fazla Bitcoin ve türevi dijital paraların özel günlerde kız arkadaşlarını ve eşlerini mutlu edeceğini düşünüyor. 8 Mart, Rusya’da ve diğer birçok ülkede Kadınlar Günü olarak kutlanmaktadır.

Çiçek Buketleri, Hediyeler ve Bitcoin

Rus kadınlar 8 Mart’ta özel ilgi bekliyorlar. Dünya Kadınlar Günü, Rusya Federasyonu ve dünya çapında resmi tatil olarak kutlanmaktadır. Hi-tech Mail.ru tarafından yapılan online ankete göre kripto para çılgınlığı, doğru hediyenin seçimi söz konusu olduğunda karar verme sürecini etkiliyor.

Anket, kripto para birimlerinin bayanlara verilen hediyeler arasında popüler bir seçim haline geldiğini ortaya koyuyor. Birçok Rus erkeği eşlerini şaşırtmak için kripto para birimlerini tercih ediyor. Katılımcıların üçte biri çiçek alacaklarını söylüyor. Küçük aletlerde oldukça popüler – yüzde 14’ü yeni bir iPhone’un mükemmel bir hediye gibi geldiğini düşünüyor. Katılımcıların yalnızca onda biri modern Rus kadınlarının Kadınlar Günü için bir şeye ihtiyaç duymadığını iddia ediyorlar.

Ankete katılanların yüzde 13’ü, kız arkadaşını ya da eşlerini kripto para ile şaşırtmayı düşünüyor, bu da en iyi hediye olduğunu söylüyorlar. Bunların yaklaşık yüzde 60’ı Bitcoin’i tercih ederken, Ethereum yüzde 22 ile ikinci sırayı alıyor. Litecoin ve Ripple her biri yüzde 5 ile aynı sırada. Yüzde 7’lik kesimse başka bir kripto para birimi alabileceklerini belirtiyor. Online ankete 4 binden fazla kişi katılmıştır.

Diğer yandan…

Yeni arama istatistikleri, Rusların kripto para birimlerine genel olarak ilgi göstermekte olduğunu gösteriyor. İnternet kullanıcıları arasındaki popülariteleri oranlarıyla ortaya çıkıyor. Eğilim, Rusya’da en çok kullanılan arama motorları olan Google ve Yandex tarafından onaylandı. Ancak kripto para birimlerinin fiyatlarının düşmesiyle beraber insanların ilgisinin de düşmesine neden olduğunu ortaya koyuyor.

Google Trendler’e göre, son birkaç ayda bitcoin’den söz eden aramalar yüzde 80’den daha fazla azaldı. Aynı zamanda, Yandex’deki bitcoin ile ilgili sorguların aylık sayısı 8,5 milyondan 4,3 milyona düştü. Önde gelen kripto para biri BTC’nin fiyatı 20.000 dolara yaklaştığı 17 Aralık’ta, Forbes’ın Rus baskısına göre Google ve Yandex, tescil edilen bitcoin aramalarını kaydetti.

Google’ın 2017 Yılı Arama raporuna göre, Bitcoin geçen sene Rus sorgularında en popüler kelimelerden biri olmuştur. Benzer sonuçlar komşu Ukrayna ve bölgede kaydedilmiştir.

Şubat ayında, bitcoin fiyatı $ 6,000 dolara kadar düştü. Ancak Rus uzmanlar, daha fazla ülke kripto para birimlerini tanıdığı ve kabul ettiği için, hem Bitcoin’in fiyatının hem de popülaritesinin iyileşeceğine inanmaktadır.

Digrate’in kurucusu Stanislav Shakirov, “Şimdi gördüğümüz şey, toplumlarda benimsenmesinden önce yeni bir teknolojinin test edilmesi” diyor. Onun sözleriyle, ciddi büyüme henüz yaşanmadı.

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

Güney Kore'de Bir Üniversitede Blockchain Kampusü Açılıyor

Güney Kore’de Bir Üniversitede Blockchain Kampusü Açılıyor

Güney Kore’de bulunan Suseong Üniversitesi 22 Mayıs tarihinde paylaştığı bir duyuruda blockchain kampüsü açacaklarını resmen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.