Binance %20 İndirim
bitcoin haberleri

Rus Hidroelektrik Devi Bitcoin Madencilik Çiftliği Açtı

Rus Hidroelektrik Devi Bitcoin Madencilik Çiftliği Açtı.

Moskova merkezli bir alüminyum ve hidroelektrik devi olan En+ Group, Bitcoin madenciliği alanına girdi. Küresel olarak saatte 20 gigawatt’a yakın güç kapasitesi ile Londra Borsası’nda listelenen firma, Rusya’nın bilinen en büyük Bitcoin madencilik sağlayıcısı olan BitRiver ile Bit+ adlı ortak bir girişim kurdu.

İki şirket Perşembe günü, Bit+’nın Bitcoin madenciliği tesisinin ilk aşamasının hazır olduğunu; En + tarafından sağlanan 10 megawatt’lık kapasite ile şimdiden çalıştığını söyledi. Firmalar, Bit+’nın kendi kendine madencilik yapmadığını ve yalnızca Bitcoin madenciliğine özel olmayan müşteriler için hosting, yani barındırma hizmetleri sunduğunu ekledi.

En + Group’un enerji bölümü başkanı Mikhail Khardikov, “Irkutsk Bölgesi’ndeki veri merkezlerinin gelişimini aktif olarak destekliyoruz. Bölgedeki enerji varlıklarımız, yenilenebilir kaynaklardan düşük karbonlu, ucuz elektrik üretiyor ve bu ortaklıklarla fazla enerji sunabiliyoruz,” dedi.

Ortak girişim kapsamında BitRiver, geniş Bratsk rezervuarıyla ünlü bir şehir olan Rusya’nın Bratsk kentindeki tesislerine yakın olan tesisin operasyonlarını yönetiyor.

Bitcoin ağında hesaplama gücü artırılabilir

10 megavat’lık bir hidroelektrik santrali, Bitmain’in AntMiner S19 Pro gibi en gelişmiş BTC madencilerini desteklemek için tamamen kullanıldığı takdirde, hesaplama gücünü saniyede 250 petahash (PH /s) artırabilir.

Bitcoin’in mevcut madencilik zorluğunda, 250 PH / s’lik hesaplama gücü 24 saat içinde kabaca 2,2 Bitcoin üretebilir. İki ortak, toplam 14 adet olan modül olarak adlandırdıkları varlıkları içerecek ilk aşamayı Aralık ayına kadar tamamlamayı planlıyor. Her modül, 400 AntMiner S19 Pro taşıyabilen, dönüştürülmüş bir nakliye konteyneri.

Tam kapasitede, 5.600 adet AntMiner S19 Pro, 600 PH / s’nin üzerinde bir hesaplama gücüyle yaklaşık 25 megawatt’lık elektrik tüketebilir. Sonunda, iki şirket Bit +’nın madencilik tesisini 40 megawatt’a yükseltmeyi hedefliyor.

BitRiver kurucusu ve CEO’su Igor Runets, “Sürdürülebilir kripto para madenciliğindeki kapsamlı uzmanlığımızı sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Birlikte, bu yeni iş modelini test etmek için, işi organize etme ve yönetim açısından verimliliğine dayalı modüler bir tasarım kullanmaya karar verdik” dedi.

Hakkında Hasan

Farklı Makaleler

Bitcoin Madencilik Faaliyetleri Artışını Sürdürüyor

Bitcoin fiyatlarındaki son iki haftadaki son artış, BTC madencilerini platformlarını açmaya zorlamış durumda. Bitcoin fiyatı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.