Ana Sayfa / Bitcoin / Rus Şirketi Kuzey Kutuplarda Bitcoin Madencilik Tesisi Kuruyor
rusya kripto para madenciliği

Rus Şirketi Kuzey Kutuplarda Bitcoin Madencilik Tesisi Kuruyor

Advertisements

Rus Şirketi Kuzey Kutuplarda Bitcoin Madencilik Tesisi Kuruyor.

hab Kuzey Kutup Dairesi’nin üzerindeki yeni bir madencilik tesisi, Bitcoin madenciliği için 11,2 megavat güç sağlayacak. Tesis bir “madencilik oteli” olarak çalışacak, yani müşteriler için uygulamaya özel entegre devrelere (ASIC’ler) ev sahipliği yapacak ve bunları elektrik tüketimi için ücretlendirecek.

Tesis Nereye Kuruluyor?

Tesis, blockchain ve kripto alanını aktif olarak araştıran ve ABD ve İsviçre’de metallerle desteklenen tokenları satmayı planlayan Rus madencilik ve eritme şirketi Nornickel’in sahibi olduğu ve artık kapalı olan nikel eritme tesisinin arazisine kuruluyor. Nikel tesisi, çevresel kaygılar nedeniyle kapatıldı.

Şirket sözcüsü Tatyana Arestova yaptığı açıklamada, BitCluster’ın kuruğu tesisin kapasitesini gelecek yıl 31 megawatt’a çıkaracağını ve eski nikel fabrikasının yerini kullanacağını söyledi. Şu anda Bitmain’in en son modeli S19’a ait 150 ASIC’i Norilsk’e doğru yola çıktı.

İlk müşterinin Çin’den olacağını da sözlerine ekledi. BitCluster şu anda müşterinin madencilik makinelerini Sichuan eyaletinden kilovat / saat başına 4 sentten daha düşük elektrik fiyatının oldukça ucuz olduğu Norilsk’e taşımak için lojistik üzerinde çalışıyor. Müşterinin adı açıklanmadı.

Bu Sadece Bir Başlangıç

Arestova, “24 Ekim’de Çin’de yağmur mevsimi sona eriyor. Böylece elektrik tarifelerini yükseltecekler. Çinli madenciler daha iyi tarifeler arayarak etrafta dolaşmaya başlayacaklar” diyor. Arestova, BitCluster’ın da mekanda kendi ASIC’lerinden küçük bir bölüme sahip olabileceğini, ancak bunun tüm tesisin küçük bir parçası olacağını söyledi.

Planlar Norilsk’in yerel makamlarından onay aldı. Norilsk şehir konseyi başkanı Alexander Pestryakov, madencilik tesisinin açılışının “Norilsk’in dijital alana yönelik olarak girişiminin yalnızca başlangıcı” olduğunu söyledi.

Hakkında Onur

Farklı Makaleler

Binance Ceo’su Bitcoin’in 2021’e kadar görebileceği seviyeleri açıkladı

Advertisements Binance Ceo’su Bitcoin’in 2021’e kadar görebileceği seviyeleri açıkladı Hacim bazında en büyük kripto para …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.