Ana Sayfa / Haberler / Rus Yetkiliden Kripto Para Yasağı Hakkında Açıklama Geldi
Rus Yetkiliden Kripto Para Yasağı Hakkında Açıklama Geldi
Rus Yetkiliden Kripto Para Yasağı Hakkında Açıklama Geldi

Rus Yetkiliden Kripto Para Yasağı Hakkında Açıklama Geldi

Uzun bir süredir Rusya’da gündemde olan yasak konusu hala tazeliğini korurken yeni bir gelişme yaşandı. Şimdi de bir Rus yetkiliden kripto para yasağı hakkında açıklama geldi. Bu yasağın uygulanmasının oldukça zor olduğunu dile getiren yetkili, hala eksik noktalar olduğunu vurguluyor. Rusya Devlet Mali Hizmetler Komitesi Başkanı Anatoly Aksakov, Bitcoin ve diğer kripto paralara yasak koymanın oldukça zor olduğunu dile getirdi. Rusya Merkez Bankası tarafından geçtiğimiz günlerde kripto paralara yasak getirilmesi için bir çalışma başlatılmıştı. İlerleyen dönemde Rusya’da kripto paralara yasak getirilmesi gündeme gelebilir.

Kripto paralara Rusya’da yasak getirilmesinin zor olma nedenlerinden birisi olarak ülkede henüz bununla ilgili resmi bir tanımın olmaması da gösterildi. Yasaklanacak olan şeylerin henüz tanımlanmamış olması kripto para yasağı konusunu daha da ilginç bir noktaya getiriyor. Çünkü yasaklanması gündemde olan kripto paraların Rusya’da herhangi bir resmi tanımı yok. Aksakov’un yapmış olduğu açıklama ise şu şekilde:

“Rusya’da para ikamesi yasaklanmış durumda. Ama kripto paralar para ikamesi olarak tanımlanmıyorlar. Ülkedeki tek para birimi ruble olarak gözükse de farklı itibari paralar da kullanılıyor. Bu sorunların çözülebilmesi için öncelikle yasal bir tanım yapmak gerekiyor. Kripto paralar para ikamesi mi yoksa dijital para olarak mı değerlendirilecekler?”

“Dijital finans varlıklarıyla ilgili hazırlanan yasa tasarısında bu kripto paraların yasaklanması öneriliyordu. Rusya’daki kripto para kullanıcılarına bazı sorumluluklar yüklemeyi öneren bazı tasarılar da hazırlandı. Bu tasarılar hala tartışılıyor olsa da yetkililerin kafalarında bazı soru işaretleri var. Belki bu tasarıların hala yasalaşmamış olmalarının sebebi budur.”

Şarkıcı Akon Kripto Para Birimi Çıkartıyor

https://en.wikipedia.org/wiki/Anatoly_Aksakov

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Nvidia RTX 3080 ile Bitcoin madenciliği yapılabilir mi?

Nvidia RTX 3080 ile Bitcoin madenciliği yapılabilir mi? Nvidia, RTX serisi ekran kartlarının yeni jenerasyonunu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.